Dažai tvorai

Tvora atlieka ne tik apsauginę, bet ir estetinę funkciją. Norint, kad kiemo tvora atrodytų puikiai ir atlaikytų laiko išbandymus, svarbu pasirūpinti kokybiškais dažais. UAB „Spalvų sala“ parduotuvėje Jūsų laukia platus dažų asortimentas: tai ilgaamžis pasirinkimas mediniams, metalo ir kitiems paviršiams.

Rūšiuoti pagal

Rodyti

Kaina

Gamintojas

Spalva

Užbaigimas

Ypatybės

Panaudojimas

Pakuotė

Išvalyti
Palyginti produktus ()

Kokybiški dažai tvorai: kaip pasirinkti?

  • Įvertinkite tvoros paviršių. Įsitikinkite, kad Jūsų nusipirkti dažai yra suderinami su tvoros paviršiaus medžiaga. Pavyzdžiui, dažai metalinei tvorai savo sudėtyje turi komponentų, kurie apsaugo nuo rūdžių, korozijos, įbrėžimų, suteikia metalui glotnaus blizgumo. Naudojant tokius dažus, suformuojamas drėgmei atsparus barjeras, kuris saugo tvorą ne vienerius metus. Tuo tarpu dažai medinei tvorai saugo nuo atmosferos poveikio, trūnijimo, pelėsio, pavojingų mikroorganizmų.
  • Atsižvelkite į kainą. Ieškant dažų, kurie pasižymi intensyvia, ilgai išliekančia spalva, geromis apsauginėmis funkcijomis, teikite prioritetą gerai žinomiems dažų gamintojams. Puikus variantas – Pinotex, Colorlak, Rilak ir Hammerite produktai, kuriuos rasite UAB „Spalvų sala“ parduotuvėje. Tai puikus kainos bei kokybės santykis, platus spalvų pasirinkimas, saugi sudėtis ir ilgaamžis estetinis rezultatas!
  • Atsižvelkite į kainą. Nors nerekomenduojama rinktis pigiausio dažų varianto, verta palyginti skirtingų pardavėjų pasiūlymus, kad surastumėte kokybiškus dažus už palankiausią kainą. Bendradarbiaujame tiesiogiai su gamintojais, todėl galime pasiūlyti patikimus dažus kiekvieno pirkėjo biudžetui!

Tvoros dažymas savarankiškai: praktiniai patarimai

Jeigu planuojate pasiraitoti rankoves ir tvorą atnaujinti savarankiškai, dalinamės svarbiausia informacija:

1. Pasiruoškite dažymui reikalingas priemones. Jums reikės ne tik kokybiškų dažų, bet ir švitrinio popieriaus, dviejų tipų teptukų (platesnio, apie 10 cm pločio ir mažesnio, 2,5 – 5 cm teptuko). Taip pat pasirūpinkite plėvelėmis ir juostelėmis, kad apsaugotumėte aplinkinius paviršius nuo dažų patekimo.

Svarbu žinoti: perkant dažymo priemones, įsitikinkite, ar jos suderinamos su Jūsų naudojamais dažais. Pavyzdžiui, rinkitės teptukus, skirtus darbui su tirpikliniais arba vandens pagrindo produktais.

2. Paruoškite paviršių. Dažant tvorą, jos paviršius turėtų būti lygus, švarus, be dulkių, nešvarumų ir suskilinėjusių dažų, lako ar lazūros likučių. Atsargiai nugrandykite senų priemonių sluoksnį, nušveiskite nelygias, šiurkščias vietas, kad paviršius būtų tolygus ir būsimas dažų sluoksnis gerai sukibtų. Po šveitimo būtinai nuvalykite dulkes drėgna šluošte.

3. Nugruntuokite tvorą. Prieš dažant padenkite ją apsauginėmis priemonėmis nuo trūnijimo, mikroorganizmų, drėgmės, korozijos poveikio. Rekomenduojama rinktis gruntinius dažus. Metalui jie suteikia antikorozinių savybių ir gerina sekančių sluosknių sukibimą, o medžio paviršių veikia kaip antiseptikas ir taip pat gerina sekančio sluoksnio sukibimą.

4. Dažų paruošimas. Sumaišykite dažus tvorai pagal gamintojo nurodymus. Naudojant didesnį dažų kiekį, sumaišykite juos vienoje talpoje, kad išgautumėte tolygią spalvą. Prieš dengiant dažus, išbandykite nedidelį produkto kiekį: nudažykite nedidelę sritį mažiausiai matomoje tvoros vietoje. Tai leis įvertinti dažų sukibimą ir įsitikinti, kad spalva tikrai atitinka Jūsų lūkesčius.

5. Dažymas. Jeigu tvoros lentelės yra vertikalios, dažykite jas viena kryptimi, nuo viršaus į apačią, vertikaliais potėpiais. Jeigu lentelės horizontalios – horizontaliais. Nepamirškite padengti smulkesnių detalių: kampų, stulpų. Tam naudokite mažesnį teptuką.

1. Ar dažai tvorai yra universalūs?

Mūsų asortimente yra universalių dažų tvorai, kurie tinka medienai, metalui ir kitiems pagrindams. Vis dėlto atkreipkite dėmesį, kad dalis produktų yra skirti tik mediniams arba metaliniams paviršiams.

2. Kiek laiko džiūva dažai tvorai?

Tai priklauso nuo dažų tipo ir sudėties, tačiau vidutinis džiūvimo laikas yra 1 – 2 val.

3. Ar dažai medienai nesisluoksniuos?

Kokybiški, medienai skirti dažai turi komponentų, kurie padidina jų elastingumą: dažų sluoksnis išlieka tampresnis, todėl mažesnė rizika, kad danga suskilinės, sluoksniuosis. Taip pat mūsų siūlomi dažai medienai yra atsparūs UV spinduliams ir vandeniui.

4. Ar dažai metalui tinka rūdžių paveiktiems paviršiams?

Dažyti galima ir seną, rūdžių paveiktą tvorą, tačiau ji turi būti nuvalyta, kiek įmanoma pašalinamas rūdžių sluoksnis. Jeigu rūdžių sluoksnis išlieka didelis net po nuvalymo, reikėtų naudoti rūdžių rišiklį ir tik tada dengti gruntu ir dažais. Jeigu rūdžių po šveitimo lieka nedaug, galima iš karto tepti Hammerite dažais.

Vis dėl to, siekiant kuo ilgesnio eksploatavimo, gruntiniai dažai rekomenduojami prieš dažant daugiau ar mažiau paveiktus rūdimis metalinius paviršius.

4. Kiek metų išliks dažai?

Tai priklauso nuo pasirinktų dažų, darbų kokybės, paviršiaus eksploatacijos intensyvumo ir kitų veiksnių. Tinkami dažai savo apsaugines savybes gali išsaugoti net keliolika metų.

5. Koks palankiausias metas tvoros dažymui?

Planuojant tvoros dažymą, būtina atsižvelgti į oro sąlygas. Palankiausia darbus atlikti esant sausiems, vėsiems arba šiltiems orams. Dažyti rekomenduojama ryte arba vakare, kai saulė mažiau intensyvi.

Nedažykite lyjant, pučiant stipriam vėjui ar esant intensyviai UV spinduliuotei. Dėl nepalankių oro sąlygų dažai ilgiau džius, gali nesukibti su paviršiumi.