Medienos impregnantai

Mediena – natūrali medžiaga. Tinkamai neapdorota, ji gana sparčiai dėvisi, yra pažeidžiama, gali nukentėti dėl drėgmės, kenkėjų, grybelio, pelėsio poveikio, todėl kokybiški medienos impregnantai – būtini šios medžiagos ilgaamžiškumui.

Rūšiuoti pagal

Rodyti

Kaina

Gamintojas

Spalva

Užbaigimas

Ypatybės

Panaudojimas

Pakuotė

Išvalyti
Palyginti produktus ()

Kuo pasižymi kokybiški medienos impregnantai?

Jeigu ir Jūs pageidaujate džiaugtis ilgesniu namo fasadų, terasos lentų ir kitų medinių gaminių eksploatavimu, tinkama jų priežiūra yra kertinis faktorius. Rekomenduojama reguliariai prižiūrėti medinius paviršius: nušlifuoti ir karts nuo karto padengti tinkamomis apsauginėmis priemonėmis. Tokiu būdu gaminiai išsaugos estetišką išvaizdą ir visas gerąsias savybes.

Tinkamai parinktas medžio impregnantas pasižymi šiomis savybėmis:

 • Užkerta kelią grybelio, pelėsio atsiradimui, neleidžia įsimesti kenkėjams ir kitiems mikroorganizmams. Pagrindinė impregnanto funkcija yra užtikrinti medienos atsparumą prieš minėtas grėsmes, todėl svarbu pasirinkti aukštos kokybės impregnantą: nesirinkite pirmo pasitaikiusio ar pigiausio varianto.
 • Nekenkia būsto gyventojams ar augintiniams. Impregnantas turi apsaugoti medieną, tačiau kartu – nekenkti Jūsų sveikatai. Tai ypač aktualu, jeigu namuose auga vaikai, gyvena įvairių alergijų turintys asmenys ar augintiniai. Todėl prieš įsigyjant medienos impregnantą, būtina pasidomėti jo sudėtimi bei kitų pirkėjų atsiliepimais.
 • Yra pakankamai atsparus. Kokybiškas medžio impregnantas yra atsparus temperatūros svyravimams, UV spinduliams ir ilgą laiką išlieka nepakitęs, t.y. neskeldėja ir neblunka.

Užtikriname, kad visi UAB „Spalvų sala“ impregnantai pasižymi šiomis savybėmis ir dar daugiau! Svarbu atkreipti dėmesį, kad ieškant patikimų rezultatų, svarbi ne tik impregnanto kokybė, bet ir individualūs Jūsų poreikiai, todėl prieš pasirenkant Jus dominančią prekę, nurodykite konsultantui, kokiais tikslais naudosite impregnantą: namo fasado lentoms, lauko terasos grindims o gal vidaus gaminiams? Pagal tai padėsime išsirinkti geriausią variantą.

Impregnantas medienai: kaip išsirinkti geriausią?

UAB „Spalvų sala“ siūlo vandens skiediklio pagrindu pagamintus impregnantus.

Vandens pagrindo impregnantai. Tai konservantai, pagaminti vandens pagrindu. Vanduo čia atlieka itin svarbią funkciją: jis padeda pernešti veikliąją impregnanto medžiagą į medieną ir tokiu būdu užtikrina jos apsaugą. Naudojant šios kategorijos impregnantą, prieš impregnavimo procesą jis turi būti ištirpintas vandenyje. Įvykus cheminei reakcijai, susidaro specialūs netirpūs cheminiai junginiai, kurie jungiasi su medžiu. Jeigu ieškote kokybiško šio tipo impregnanto, Jums gali patikti Pinotex ir Nordsjö produkcija.

Impregnantai skiediklio pagrindu. Tai impregnantas, gaminamas tam tikro skiediklio (pvz. vaitspirito) pagrindu. Įvykus cheminei reakcijai, impregnanto veikliosios medžiagos giliai įsiskverbia į medžio struktūrą ir sudaro tam tikrą apsauginę plėvelę, kuri džiugina patikima, ilgalaike apsauga nuo UV spindulių, grybelio, pelėsio, kenkėjų. Puikiai tinka įvairiems mediniams fasadams, tvoroms, terasos lentoms. Šiuo impregnantu padengti gaminiai ilgiau išlaikys puikią formą ir išvaizdą. Jeigu ieškote kokybiško šio tipo impregnanto, Jums gali patikti Colorlak, Pinotex ir Rilak produkcija.

Tiek vandens, tiek skiediklio pagrindo impregnantai puikiai apsaugo nuo grybelio ir kenkėjų poveikio, gali būti naudojami karkasinių namų fasadui, lauko terasoms.

Medienos imprengnantas nuo drėgmės

Drėgmė gali būti rimta grėsme medienai, nepriklausomai nuo to, medis naudojamas lauke ar viduje. Lauke labiausiai kenkia krituliai, o viduje – susikaupęs drėgmės kondensatas. Nors nuo šių problemų apsaugo visi mūsų impregnantai, kovojant su ypač didele drėgmės problema ir dažna oro kaita mūsų šalyje, rekomenduojame rinktis Pinotex Lasur Extreme: tai ypač patvarus impregnantas, kuris medį apdorojant pagal sistemą, suteikia jam apsaugą iki 12 metų! Tai produktas, kuris padidina medžio atsparumą ne tik drėgmei, bet ir karščiui, šalčiui, apsaugo nuo deformacijos ir kitų žalingų veiksnių, kaip grybelio ar vabzdžių poveikis.

Bespalvis medienos impregnantas

Savo klientams teikiame įvairių spalvų ir atspalvių impregnantus, tačiau klientai ne visais atvejais pageidauja spalvų. Jeigu ieškote skaidraus, bespalvio impregnanto, turime išeitį: siūlome visų tipų medienos konservantus, kurie suteiks norimą apsaugą, tačiau nepakeis medienos gaminio spalvos! Tiesa, bespalvių impregnantų lauke naudoti nesiūloma, nes impregnantas be pigmento yra mažiau atsparus UV spinduliuotei

Kaip pasiruošti darbams?

Ruošiantis impregnuoti medieną pirmą kartą, verta atsižvelgti į šiuos ekspertų patarimus:

 1. Impregnavimo priemonių parinkimas. Iš anksto pasiruoškite visas darbams reikalingas priemones. Jeigu impregnavimo darbus atliekate savarankiškai, rekomenduojame priemonę tepti specialiu, kiek storesniu teptuku.

 2. Paviršiaus valymas. Impregnantas medienai turi būti tepamas ant švaraus ir sauso paviršiaus. Todėl prieš atliekant darbus, nuvalykite pagrindą, pašalinkite dulkes, riebalų žymes ir kitokius nešvarumus. Tai užtikrins tolygų medžiagos pasiskirstymą ir sukibimą su mediena.

 3. Optimalios oro sąlygos. Impregnavimo darbus planuokite įvertinę oro sąlygas: rekomenduojame tai daryti esant nuo +10 iki +25 laipsnių temperatūrai. Darbų metu venkite UV spindulių, impregnuokite medieną sausu oru, neatlikite darbų, jeigu numatomas lietus. Palankiausias metas tai daryti – pavasario ir ankstyvo rudens sezonas.

 4. DUK

  Kodėl verta pasirūpinti medienos impregnavimu?

  Medis yra išties vertinama medžiaga, tačiau ji jautresnė aplinkos poveikiui: drėgmei, temperatūrų svyravimui, UV spinduliams, mechaniniams pažeidimams. Neapsaugota nuo drėgmės ir kito išorės poveikio mediena netrukus pradeda pūti, atsiranda pelėsis, medį gali pažeisti įvairūs mikroorganizmai.

  Dėl šių priežasčių verta iš anksto pasirūpinti medienos apsauga ir įsigyti impregnantą. Ši priemonė apsaugos nuo drėgmės, šalčio, karščio, kenkėjų ir gerokai prailgins medinio paviršiaus eksploatavimo laikotarpį.

  Kas slypi impregnantų sudėtyje?

  Dažniausiai šių produktų sudėtyje yra įvairūs apsauginiai medienos komponentai, tokie kaip biocidai, specialios dervos, antiseptikas, antipirenai ir pan. Šie ingredientai apsaugo paviršių nuo neigiamo aplinkos poveikio, parazitų.

  Ar medienos impregnantai gali būti naudojami patalpų viduje?

  Siūlome vidaus naudojimui pritaikytus produktus, kurių sudėtyje nėra kenksmingų priemaišų. Jie greitai stingsta, neskleidžia nemalonaus kvapo, nealergizuoja.

  Ar medžio impregnantas nepadidins gaisro rizikos?

  Ne, iš tiesų yra priešingai: turime specialių impregnantų su antipireninėmis medžiagomis, kurios padidina medienos atsparumą dideliam karščiui ir ugniai. Mediena sunkiai užsiliepsnoja, o antipirenai ženkliai sustabdo ugnies plitimą.

  Tokio tipo medienos impregnantai yra puikus pasirinkimas pirtyje, saunoje, mediniame sodo namelyje. Tai sumažina gaisro riziką ir sustiprina Jūsų bei Jūsų namų saugumą.

  Ar perkant impregnantą, svarbi jo spalva?

  Turime spalvotų ir bespalvių produktų. Spalvoti (pavyzdžiui, rudi, raudoni, juodi, pilki) medienos impregnantai suteikia paviršiui ryškesnį atspalvį, gali pagyvinti nublukusią spalvą ir idealiai apsaugo nuo medienai kenksmingų saulės spindulių.

  Tačiau jeigu Jus tenkina dabartinė medinio paviršiaus spalva, rekomenduojamas bespalvis medžio impregnantas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad skaidrus impregnantas labiau tinka vidaus naudojimui, nes yra mažiau atsparus neigiamam UV spindulių poveikiui.

  Keliais sluoksniais reikia tepti impregnantą?

  Sluoksnių skaičius priklauso nuo situacijos (pavyzdžiui, impregnuojant lauko paviršių, gali būti reikalingas didesnis sluoksnių kiekis). Vis dėlto, daugelis gamintojų rekomenduoja tepti 2 – 3 impregnanto sluoksnius.

  Ar impregnavimo darbus galiu atlikti ir vasarą?

  Taip, tačiau atkreipkite dėmesį, kad optimali temperatūra darbams neturi siekti daugiau nei 25 laipsnių šilumos. Taip pat impregnuojant mediena negali gauti tiesioginių saulės spindulių. Todėl vasarą darbus atlikite anksti ryte arba vakare.

  Kaip dažnai turi būti naudojamas medienos impregnantas?

  Medienos impregnanto pakartotinis naudojimas labai priklauso nuo to kokiame regione yra eksploatuojami objektai, bei nuo pačio produkto. Ten kur saulė intensyvesnė natūralu, kad impregnantas tarnaus trumpiau, tačiau dar svarbiau yra atkreipti dėmesį į tai kokio gamintojo produktą renkatės. Mūsų siūlomi produktai tarnauja nuo 5 iki 13 metų.

  Susisiekite jau šiandien!

  Jeigu ieškote ilgametės kokybės, rinkitės UAB „Spalvų sala“ – čia parduodamas geriausias impregnantas medienai, antiseptikai, antipirenai ir kitos konservavimo priemonės, idealiai pritaikytos individualiems Jūsų poreikiams!