Dažai sienoms

Kokybiški sienų dažai – būtini siekiant preciziškai atlikti darbą ir ne vienerius metus džiaugtis nepriekaištingais rezultatais. UAB „Spalvų sala“ siūlomi itin aukštos kokybės dažai, kurie Jūsų tikrai nenuvils!

Rūšiuoti pagal

Rodyti

Kaina

Gamintojas

Spalva

Užbaigimas

Ypatybės

Panaudojimas

Pakuotė

Išvalyti
Palyginti produktus ()

Kuo pasižymi kokybiški dažai sienoms?

Tiek lauko, tiek vidaus sienų dažai turi pasižymėti aukštu atsparumu valymui, kokybišku dengiamumu, tinkama pigmentacija ir ilgai išlaikyti atspalvį. Taip pat labai svarbu, kad lauko ir vidaus sienų dažai turėtų kuo mažesnį LOJ dalelių kiekį. Taip apibūdinami lakūs organiniai junginiai, kurie yra išskiriami į aplinką ir gali pakenkti žmonių ir augintinių sveikatai.

Savo klientams rekomenduojame olandų gamintojo „AkzoNobel“ prekės ženklo „Sadolin“ dažus, kuriuos puikiai vertina mėgėjai ir profesionalai visame pasaulyje. Dažai „Sadolin“ teikia išbaigtus interjero ir eksterjero dažymo sprendimus nuo pradinio paviršiaus paruošimo etapo iki paskutinio pasirinktos spalvos dažų sluoksnio. Visi „Sadolin“ sienų dažai pasižymi unikalia formule, kuri buvo sukurta taip, kad atlaikytų drėgmės poveikį ir būtų atspari mechaniniams pažeidimams bei permainingoms aplinkos sąlygomis. Taip pat šie aukštos kokybės dažai išsiskiria savo ryškumu, turi puikią pigmentaciją ir plačiu spalvų pasirinkimu.

Sienų dažai: pasirinkimas skirtingiems darbams

Kokie dažai tinka vidaus sienoms? Viduje gali būti naudojami iš esmės visi dažai, išskyrus specifinius, skirtus išimtinai lauko darbams, jeigu tokių produktų sudėtyje LOJ kiekis viršija daugiau kaip 30 g/l. Būtent toks yra patvirtintas maksimalus galimas LOJ kiekis produkte. Kaip minėta, viršytas rekomenduotinas šių cheminių medžiagų kiekis vidaus patalpose gali būti kenksmingas sveikatai.

Kokie dažai tinkamiausi išorei? Čia tinka dažai, kurie specifiškai skirti išorės dažymui. Jie paprastai pasižymi aukštomis hidrofobinėmis (atsparumo drėgmei) savybėmis, turi didelį atsparumą kenksmingiems UV spinduliams, nebijo karščio bei šalčio, didelių temperatūros svyravimų.

Į kokias kategorijas skirstomi dažai sienoms?

Kuo išskirtiniai šių kategorijų dažai (taip pat, galbūt galite parekomenduoti konkrečius dažus kiekvienai iš šių kategorijų):

 • Plaunami sienų dažai – itin praktiškas pasirinkimas: kaip išduoda pavadinimas, juos galima plauti, todėl taip lengviau prižiūrimi paviršiai, jie gali būti ilgiau eksploatuojami. Aukščiausia yra pirma atsparumo drėgnam trynimui klasė (galimas produktas –„Expert 7“ plaunami dažai sienoms)
 • Vandeniniai sienų dažai – dažniausiai vandeniu skiedžiami dažai. Vandeniniai dažai turintys mažą LOJ dalelių kiekį, praktiškai neturi specifinio dažų kvapo. (Praktiškai visi vidaus dienų ir lubų dažai).
 • Akriliniai dažai sienoms – tai vandens pagrindu pagaminti dažai, kurių rišiklis yra akrilas. (Vienas rekomenduojamų tokių dažų produktų yra „Professional P6“).
 • Dekoratyviniai sienų dažai – šie patvarūs, intensyviai tekstūruoti ir pigmentuoti dažai puikiai tinka išskirtiniams interjero akcentams kurti (Jums gali patikti „Chalix Decor Finitura“ dekoratyviniai dažai sienoms).
 • Struktūriniai dažai sienoms – jais galima išgauti įvairų raštą ant paviršių. Puikiai tinka kuriant interjero akcentus, taip pat tokiais dažais galima vizualiai užmaskuoti nedidelius paviršiaus nelygumus ir kitus defektus.
 • Matiniai dažai sienoms – tai mažai šviesą atspindintys dažai, kuriais išgaunamas nepriekaištingas matinis efektas (pavyzdžiui, „Professional P6“, „Bindo 7“).

Ar galimi ir ekologiški dažai vidaus sienoms?

Ekologiškų dažų, skirtų sienų dažymui praktiškai nebūna, nes juose naudojami įvairūs priedai, kurie nėra natūralūs. Galimas dažų kenksmingumas turėtų būti vertinamas atsižvelgiant į LOJ kiekį gaminyje, nes LOJ kiekis nusako kiek cheminių medžiagų (pagrinde skiediklių) yra panaudota gaminant dažus. ( Dauguma vidaus darbams skirtų dažų yra <1g/l).

Patarimai renkantis sienų dažus

Norint kokybiškų, ilgai išliekančių rezultatų, renkantis dažus sienoms skirkite prioritetą šiems aspektams:

 1. Žinokite, kokį paviršių dažysite – siūlome ryškios pigmentacijos, aplinkos poveikiui atsparius dažus, skirtus vidaus patalpų sienoms ir lauko paviršiams. Vis dėlto, nėra vieno, visoms aplinkoms ir paviršiams tinkančio dažų varianto. Pavyzdžiui, lauke naudojami sienų dažai turėtų pasižymėti ypatingu atsparumu drėgmei, UV spinduliams, nebijoti temperatūros pokyčių.

  Nors vidaus sienoms tinka beveik visi dažai, įsitikinkite, kad jie pasižymi saugia sudėtimi. Viduje naudojamų dažų sudėtyje negali būti didesnis nei 30 g/l LOJ (lakiųjų organinių junginių) kiekis.

 2. Perkant atsižvelkite į sienų dažų technines ir vizualines savybes – kad dažymo darbai būtų sėkmingi, dažai sukibtų su paviršiumi ir išryškėtų Jūsų trokštama spalva, perkant atsižvelkite į dažų ypatybes. Pasidomėkite, kokiems paviršiams jie skirti, kiek sluoksnių reikėtų dengti, koks dažų matiškumas/blizgumas, džiūvimo laikas ir pan.

 3. Atidžiai pasirinkite dažų gamintoją – renkantis sienų dažus svarbu įsigyti patikimą produktą, kuris tolygiai pasidengs ir leis išgauti pageidaujamą spalvą. Verta atsižvelgti į dažų gamintoją: kuo geresnę reputaciją turi prekės ženklas, tuo ramiau ir užtikrinčiau galite jaustis dėl įsigyto produkto.

  UAB „Spalvų sala“ parduotuvėje Jūsų laukia aukštos kokybės Rilak ir Sadolin sienų dažai. Tai išties patikimi produktai, kuriuos palankiai vertina tiek statybinių medžiagų ekspertai, tiek pirkėjai.

Dažant sienas, svarbu laikytis šių taisyklių:

 1. Paruoškite paviršių. Dažomas pagrindas turi būti sausas, švarus, neriebaluotas. Paviršių galite nuvalyti drungnu arba šiltų vandeniu, o stipriai užterštiems paviršiams reikėtų naudoti valiklius. Senus atšokusius dažus arba silpnai sukibusius paviršiaus sluoksnius nuvalykite iki tvirto pagrindo. Jei dažomas metalas, svarbu nepalikti rūdžių ir kruopščiai jas nuvalyti. Pagrindo plyšius ar nelygumus užglaistykite glaistu.
 2. Naudokite gruntą. Dažnai sienos turi įvairių nelygumų, kuriuos gali būti sunku pastebėti plika akimi, tačiau nudažius defektai tampa labiau matomi. Norint to išvengti, patariama pirmam sluoksniui naudoti gruntinius dažus, kurie ne tik užpildys porėtumus ir kitus nelygumus, bet ir padės sutaupyti dažų sąnaudas, suvienodins paviršiaus sugeriamumą ir apsaugos nuo galimo spalvų skirtumo, atsirandančio dėl skirtingo įgeriamumo tarp senų ir naujai glaistytų vietų.
 3. Apsaugokite kambaryje esančius objektus. Nepamirškite apsaugoti patalpoje esančių daiktų bei paviršių, kurių nedengsite dažais. Jeigu galite, iš kambario pašalinkite visus baldus arba uždenkite juos ir kitus kambario paviršius apsaugine plėvele.
 4. Dažymas. Sienas dažais denkite tolygiai, neskubėdami, tepant dažus specialiu teptuku arba voleliu iš viršaus į apačią.

Kokios dažniausiai daromos sienų dažymo klaidos ir kaip jų išvengti?

Siekiant geriausio rezultato ir puikaus paviršiaus padengimo, dažant venkite šių klaidų:

 • Netinkamai paruoštas paviršius – jeigu paviršius nėra nuvalomas, nuplaunamas ir kitaip tinkamai apdorojamas prieš dažymą, ant jo išlikę nelygumai trukdo kokybiškam padengimui, dažai išsilaiko prasčiau.
 • Skirtingas paviršiaus įgeriamumas – nudažius sienas gali matytis nevienodo matiškumo plotai. Kad išvengti šių galimų estetinių problemų rekomenduojame paviršius prieš dažymą gruntuoti specialiais dažais kurie suvienodina paviršių įgeriamumą (tokiu atveju gali praversti produktas „Grund+“).
 • Dažoma esant labai aukštai temperatūrai, ar mažam santykiniam drėgnumui – nors mūsų siūlomi sienų dažai yra atsparūs temperatūrų pokyčiams bei drėgmei, dažymo procesas turi būti atliekamas tik esant palankioms sąlygoms. Tinkamiausios sąlygos vidaus sienų dažymui yra 18-20 ir 50-70 proc. santykinis drėgnumas

Svetainė, miegamasis ar namo fasadas, UAB „Spalvų sala“ padės rasti veiksmingą dažymo sprendimą! Čia parduodami bene geriausi dažai sienoms, kurie puikiai tiks skirtingiems Jūsų poreikiams. Kviečiame apsilankyti mūsų parduotuvėje: klientams siūlomi prestižinių gamintojų, kaip „Sadolin“ sienų dažai ir kiti kokybiški produktai Jūsų būstui!

DUK

Kodėl verta rinktis sienų dažymą, o ne kitus apdailos būdus?

Dažai sienoms turi daugybę privalumų:

 • Sienų dažymas yra labai praktiškas pasirinkimas, kuris tinka skirtingos patalpoms;

 • Dažus lengva priderinti prie bet kokio interjero, komponuoti su kitais apdailos elementais (pavyzdžiui, tapetais, dailylentėmis, akmens danga ir pan.);

 • Galima visiškai individualiai parinkti norimą spalvą, blizgesį ar matiškumą;

 • Esant poreikiui, dažytą sieną pavyks nesunkiai atnaujinti: koreguoti defektus, perdažyti;

 • Lengva rasti dažus kiekvieno žmogaus poreikiams: turime ekonomiškų ir prabangios klasės dažų sienoms..

Kokie sienų dažai geresni – blizgūs ar matiniai?

Tai labai individualus klausimas. Pirkėjams siūlome skirtingu blizgumo ir matiškumo dažus.

 • Matiniai dažai: tai yra optimalus variantas, norintiems sukurti jaukią atmosferą namuose. Juos gana paprasta padengti, matiniai dažai sienoms geriau maskuoja įvairius trūkumus, nelygumus. Tiesa, matiniai dažai reikalauja didelio tikslumo ir įgūdžių: jeigu siena dažoma labai šviesia, matine spalva, gali būti labiau matomos volelio ar teptuko paliktos žymės.

 • Blizgesni dažai: tai lengviau plaunami dažai (lyginant su matiniais), prie jų mažiau kimba dulkės, nešvarumai, gali būti sukuriamas prabangos įspūdis. Tiesa, šiuos dažus sunkiau padengti tolygiai, labiau atsiskleidžia sienos nelygumai, defektai.

Ar Jūsų siūlomi dažai sienoms yra saugūs naudoti?

Visi mūsų siūlomi išorės ir vidaus sienų dažai yra saugūs. Renkantis dažus vidaus darbams įvertinkite LOJ (lakiųjų organinių junginių) kiekį produkte. Didelis LOJ dalelių kiekis vidaus patalpose gali pakenkti sveikatai, todėl vidaus sienoms rinkitės dažus, kuriuose LOJ yra mažesnis nei 30 g/l.

Asortimente turime keletą dažų, kurie beveik neturi LOJ, taip pat BIndo 3, BIndo 7 turi Ecolabel ženkliukus.

Ar sienų dažymas turi ir trūkumų?

Dažymas, kaip ir bet koks kitas apdailos metodas, turi tam tikrų trūkumų ar iššūkių, kurie gali pakišti koją mažiau įgudusiems dažytojams. Aptarkime pagrindinius:

 • Darbams reikia atidumo – nepamirškite, kad tai – kruopštumo, atidumo reikalaujantis procesas. Svarbu užtikrinti, kad dažų lašeliai nepateks ant baldų ar kitų paviršių. Dažus gali būti labai sunku ar net neįmanoma išvalyti.

 • Gali likti teptuko žymės – taip pat dažant svarbu naudoti kokybišką volelį arba teptuką ir dengti dažus atsargiai, kad ant paviršiaus neliktų pastebimų potėpių.

 • Mažiau kūrybiškumo – galiausiai, dažymas turi vieną universalų trūkumą – šis apdailos būdas palieka mažiau kūrybinės laisvės asmeniniams sprendimams (dažniausiai siena dengiama viena spalva). Žinoma, dažant galima išgauti sudėtingesnes formas ar net piešti freskas, tačiau šį darbą turi atlikti itin patyrę specialistai.