Epoksidiniai klijai

Epoksidiniai klijai – tai greitai stingstantis klijų produktas, teikiantis itin stiprų sukibimą. UAB „Spalvų sala“ siūlo aukštos kokybės, patikimų gamintojų epoksidinius klijus, kuriais nesunkiai suklijuosite medienos, metalo, akmens, plastiko, stiklo gaminius.

Rūšiuoti pagal

Rodyti

Kaina

Gamintojas

Ypatybės

Pakuotė

Išvalyti

Epoksidiniai klijai džiugina keliais privalumais

UAB „Spalvų sala“ konsultantų teigimu, šis produktas pasižymi keliais dideliais privalumais:
 • Tinka įvairioms medžiagoms. Epoksidinių klijų privalumas – greitas ir ypač stiprus suklijavimas. Naudojant šią priemonę, pavyks kokybiškai atkurti tokias medžiagas, kaip stiklas, stiklo pluoštas, kamštinė medžiaga, keramika, metalai, plastikai (tai negalioja PP, PE, PTFE produktams, Teflon® tipo plastikams ir kt.), akmuo, marmuras, betonas, mediena. Šias skirtingas medžiagas galima tvirtai suklijuoti tarpusavyje.
 • Padeda išvengti pakartotino pažeidimo. Epoksidiniais klijais galima „pastorinti“ klijavimo vietą, taip išplečiant suklijuotą plotą. Ši savybė labai aktuali dirbant su plonais komponentais. Tai padeda sumažinti pakartotinio objekto pažeidimo riziką.
 • Klijai nėra pastebimi. Siūlomi skaidrūs epoksidiniai klijai medienai, metalui, akmeniui, plastikui, kuriuos naudojant suklijuotos vietos bus tik minimaliai pastebimos dėl ypač didelio klijų skaidrumo. Galite be baimės klijuoti net stiklą su stiklu – rezultatas bus itin estetiškas!
 • Atsparūs net ekstremalioms temperatūroms. Šie klijai nebijo didelio temperatūros intervalo. Sustingusius klijus galite apdirbti (pavyzdžiui, šlifuoti, gręžti) ir dažyti veikiant nuo -30° iki +150 °C temperatūroms.

Kokio tipo epoksidinius klijus rekomenduoja profesionalai?

Šiuo metu rinkoje pasirinkimas itin platus: yra ne vieno gamintojo epoksidinių klijų variacijos. Vis dėlto, specialistai akcentuoja, kad renkantis tokius klijus, verta atkreipti dėmesį į „Moment“ grupės produktus.

Tokiu pavyzdžiu galėtų būti „Moment Repair Epoxy Instant mix 1 min.“, kurių geroji savybė – didelis atsparumas pakartotiniams pažeidimams ir lūžiams. Taip pat produktas pasižymi padidintu atsparumu kenksmingam UV spindulių poveikiui, buityje naudojamiems agresyviems tirpikliams ar paprasčiausiam vandens poveikiui. Dėl tvirtumo šie klijai puikiai tinka klijuojant net lauko baldus. „Moment Repair Epoxy Instant mix 1 min.“ yra skaidrūs, mažai pastebimi, o jų kietėjimo laikas – vos pora minučių.

Visi „Moment Repair Epoxy“ klijų produktai greitai ir ypač tvirtai suklijuoja medienos, akmens, metalo, plastiko medžiagas tarpusavyje.

Tai universalus pasirinkimas, tačiau reikia atkreipti dėmesį į klijavimo patogumą:

 • Galite įsigyti produktus su specialiais švirkštais („Moment Epoxy repair Instant mix 1 min.“ ir „5 min.“). Šiuo atveju visi klijų komponentai prieš klijuojant specialios adatos pagalba yra sumaišomi automatiškai, papildomai to daryti nereikia.
 • Taip pat siūlomas kitas variantas. Klijų komponentus galima sumaišyti tarpusavyje savarankiškai. Didžiausias suklijavimo stipris naudojant rankomis paruošiamus klijus gaunamas pasitelkus „Moment Epoxy repair Instant mix 3 min.“.

Patarimai ruošiantis darbui su epoksidiniais klijais

Šio produkto naudojimas nesudėtingas. Geriems rezultatams pasiekti laikykitės šių rekomendacijų:
 1. Paruošimo etapas. Dirbant su šiais klijais, svarbus tinkamas medžiagos paviršiaus paruošimas. Klijuojami paviršiai turi būti sausi, be dulkių ir nešvarumų. Prieš klijuojant paviršius rekomenduojama pašiurkštinti, nuriebalinti, kad dalys dar geriau sukibtų tarpusavyje.
 2. Dozavimas. Klijų „Moment Epoxy repair“ pakuotės pritaikytos efektyviam ir paprastam naudojimui tiek mėgėjams, tiek profesionalams. Reikiamas komponentų kiekis yra išspaudžiamas švirkšto pagalba: išmaišoma pasitelkus specialią adatą arba sumaišoma rankomis. Klijai pradės stingti praėjus kelioms minutėms po jų sumaišymo.
 3. Paviršiaus padengimas. Klijus užtepkite tik ant vieno klijuojamojo paviršiaus. Vieno ar kelių lašelio turėtų pakakti (klijuojant plonas detales, klijuojamą vietą galima papildomai ištepti klijais iš išorės, taip dar labiau padidindami klijavimo stiprumą). Suglauskite paviršius ir palaikykite juos kartu, kol tinkamai sukibs (didžiausias stiprumas pasiekimas po 24 val. džiūvimo), tam gali tekti naudoti fiksavimo elementą ar montavimo juostą.

Siekdami geriausio rezultato, klijavimo darbus atlikite kambario temperatūroje (15–30 °C) ir santykinei oro drėgmei esant ne didesnei nei 80 %.

APRIBOJIMAI. Epoksidinių klijų negalima naudoti kartu su minkštaisiais plastikais, pavyzdžiui, PE, PP, PTFE produktai, Teflon® ir kt.

Dažniausiai kylantis klausimai pirmą kartą naudojant epoksidinius klijus:

 1. Į ką atsižvelgti naudojant šio tipo klijus namuose ir lauke?
 2. Klijuojant patalpoje, reikia užtikrinti pakankamą vėdinimą arba klijavimo darbus atlikti lauke.

 3. Kokios saugumo rekomendacijos dirbant su epoksidiniais klijais?
 4. Prieš naudodami produktą peržiūrėkite atitinkamą medžiagos saugos duomenų lapą, kuris pateikiamas papildomai arba yra gamintojo interneto puslapyje.

 5. Kokioje temperatūroje reikia laikyti klijus?
 6. Klijai turėtų būti laikomi kambario temperatūroje (+10 – +30 °C). Norėdami prailginti šio produkto naudojimo trukmę, laikykite žemiausioje leidžiamoje temperatūroje.

  DUK

  Ar epoksidiniai klijai skleidžia nemalonų kvapą?

  Dauguma epoksidinių klijų (išdžiūvę) yra visiškai bekvapiai, todėl juos saugu ir patogu naudoti vidaus patalpose.

  Kas slypi epoksidinių klijų sudėtyje?

  Epoksidinių klijų pagrindą sudaro šie komponentai – epoksidinė derva ir kiti priedai (tai gali būti kietiklis, grūdinimo produktai, skiedikliai ar užpildai).

  Kas yra epoksidinė derva?

  Tai susintetinta cheminė medžiaga, kuri vertinama dėl puikių eksploatacinių savybių: ji puikiai sukimba, greitai kietėja ir yra atspari cheminiams pažeidimams. Jos pagrindu pagaminti klijai yra itin ilgaamžiai, plačiai pritaikomi (nuo kasdienių objektų klijavimo namuose iki automobilių pramonės) ir suteikia išties gerus rezultatus.

  Ar epoksidinius klijus galima naudoti ant plastiko?

  Šis produktas tinka kietam plastikui, tačiau jo negalima naudoti klijuojant minkštuosius plastikus, tokius kaip PE, PP, PTFE produktai, Teflon® ir pan.

  Kaip greitai sukietėja epoksidiniai klijai?

  Siūlome įvairių tipų klijus, kurių stingimo laikas skiriasi. Pavyzdžiui, greitai kietėjantys klijai sustingsta per maždaug 1–3 minutes. Kiti epoksidiniai klijai gali kietėti apie keliolika minučių.

  Ar sustingusius epoksidinius klijus galima dažyti?

  Tai labai tvirta medžiaga, kuri yra atspari įvairiems mechaniniams pažeidimams. Sukietėjusius epoksidinius klijus galite drąsiai apdirbti: ne tik dažyti, bet ir gręžti ar šlifuoti.

  Ar vos sukietėję epoksidiniai klijai jau yra maksimaliai stiprūs?

  Dažniausiai epoksidinė mastika visą savo stiprumą pasiekia per 24 valandas.

  Kokia epoksidinių klijų kaina?

  Bendradarbiaujame tiesiogiai su gamintoju ir galime pasiūlyti produktus itin patraukliomis kainomis: vos nuo 4,80 eur/vnt. Kokybiški klijai neprivalo kainuoti itin daug!

  Ar klijus lengva paruošti darbui?

  Tai lengvai paruošiamas produktas. Siūlome daugiafunkcinius epoksidinius klijus, kurie džiugina puikiu sukibimu, nebijo vandens poveikio, yra neįtikėtinai patvarūs ir tinka įvairioms reikmėms namuose. Esminis šio produkto privalumas – lengvas paruošimas. Siūlome epoksidinius klijus, parduodamus dviejų komponentų pakuotėse. Tai epoksidinė mastika, kurią reikia sumaišyti pagal gamintojo instrukcijas. Tuomet produktas gali būti nedelsiant naudojamas pagal Jūsų poreikius.

  Ar šios medžiagos naudojimas gali pakenkti sveikatai?

  Pagal paskirtį naudojami epoksidinės dervos klijai yra visiškai saugūs. Vis dėlto, netinkamai naudojamas produktas gali sukelti tokias reakcijas, kaip:

  • Odos sudirgimas, perštėjimas, paraudimas, alerginė reakcija;

  • Smarkus akių sudirgimas.

  Todėl, jeigu priemonės pateko ant odos arba į akis, būtina praplauti pažeistą vietą vandeniu ir, esant poreikiui, susisiekti su gydytoju.