Medienos aliejai

Aliejus medienai - svarbus konservantas, kuris užtikrina lgesnį medinių paviršių eksploatavimo laiką. Tinkamai alyvuojant medieną, suteikiama ilgalaikė apsauga nuo drėgmės, apsauga nuo kenksmingų UV spindulių. Kokybiška medžio alyva neleidžia daugumai nešvarumų įsigerti į medienos paviršių, todėl yra lengviau juos pašalinti ir mediniai paviršiai ilgus metus atrodo itin estetiškai.

Rūšiuoti pagal

Rodyti

Kaina

Gamintojas

Spalva

Ypatybės

Panaudojimas

Pakuotė

Išvalyti

Natūrali alyva medienai – kuo išskirtinė ši medžiaga?

UAB „Spalvų sala“ savo klientams siūlo išskirtinės kokybės natūralią alyvą medienai. Vienas esminių šios medžiagos išskirtinumų, lyginant su kitomis medienos apsaugos priemonėmis, tas, kad alyva praktiškai neformuoja jokios plėvelės ant paviršiaus, todėl yra paprasta ir lengva atnaujinti, pakartotinai apsaugant medinius paviršius. Taip pat medienos alyva giliai įsigerdama į medienos poras, apsaugo ir gilesnius medienos sluoksnius, bei puikiai išryškina jos struktūrą.

Ieškantiems natūralumo – linų sėmenų aliejus medienai

Klientams, kurie ieško ypatingo natūralumo, patiks linų sėmenų aliejus (LINOSEPAS). Tai medžiaga, kuri apsaugo ir paryškina autentišką medžio tekstūrą. Medžiaga pasižymi antiseptinėmis savybėmis, yra ilgaamžė ir atspari blukimui ir puikiai tinka įvairioms horizontalioms ir vertikalioms konstrukcijoms – fasadams, lauko baldams, tvoroms, pavėsinėms, pirtims ir kitiems paviršiams.

Priklausomai nuo Jūsų poreikių, galimas bespalvis aliejus medienai arba įvairių atspalvių – gelsvos pušies, riešuto rusvos, raudonas ir kt.

Kaip dažnai turėtų būti naudojamas medienos aliejus?

Medienos alyvavimo procedūros kartojimas priklauso nuo kelių veiksnių:
 • kokia alyva naudota prieš tai,
 • medienos rūšies,
 • bei alyvuojamojo paviršiaus (t.y., vertikalus ar horizontalus, dengtas ar atviras).

Specialistų teigimu, tam tikrais atvejais pakartotinę alyvavimo procedūrą reikėtų atlikti kasmet. Tai taikoma atviriems paviršiams, pavyzdžiui, lauko terasų dangai.

Vis dėlto, geriausias būdas nustatyti, ar jau būtina pakartotinai alyvuoti – užpilti ant paviršiaus švaraus vandens. Jeigu vandens lašai nubėga nuo paviršių arba ant jų pasilieka lašų pavidalu, galite būti ramūs, kad apsauga dar veikia. Tuo tarpu, jeigu užpiltas vanduo įsigeria į medieną, reiškia, kad aliejus terasoms (ar kitiems paviršiams) turėtų būti naudojamas pakartotinai.

Alyva maumedžio terasai ar kedro dailylentėms – kaip pasirinkti?

Svarbu atkreipti dėmesį, kad medienos aliejus nėra universali priemonė. Kiekvienu konkrečiu atveju tinkamiausia alyva medienai turėtų būti pasirenkama atsižvelgus į medienos rūšį. Pasirinkimas priklauso nuo to, mediena lapuočių ar spygliuočių. Taip pat galimas skirstymas į minkštąją medieną ir kietmedį.

Alyva maumedžio, ąžuolo kietmedžio paviršiams neturėtų būti skiedžiama vandeniu. Ši mediena turi didelę taninų koncentraciją, todėl ruošiantis tokio tipo medienos alyvavimui, rekomenduojama paviršius nuplauti specialiomis šarminėmis priemonėmis, pavyzdžiui, Pinotex Terrace&Wood cleaner. O štai minkštoji mediena (pavyzdžiui pušys, kedrai) – kiek mažiau pretenzinga. Jai puikiai tinka tiek vandeniu, tiek ir skiedikliu skiedžiama medienos alyva.

Bet kuriuo atveju prieš alyvuojant bet kurio tipo alyva medienai, rekomenduojama medieną papildomai impregnuoti specialiais fungicidų turinčiais impregnantais.

Medienos aliejavimo patarimai

Kad medinės terasos ir kitų paviršių aliejavimo darbai praeitų sklandžiai, kviečiame pasinaudoti keliais ekspertų patarimais:

 • Parinkite kokybišką aliejų. Norint suteikti paviršiui maksimalią apsaugą, verta investuoti į kokybiškus produktus. Kviečiame rinktis UAB „Spalvų sala“ alyvą medienai. Tai patikimų, ne vieną apdovanojimą pelniusių gamintojų produktai: Pinotex, Synteko, Vincents Polyline aliejai medienai, praturtinti medį tausojančiais, apsauginiais komponentais. Jie dar labiau sustiprins medinį paviršių, suteiks nepriekaištingą estetiką ir prailgins jo eksploatavimo laikotarpį.

 • Žinokite, kokios spalvos aliejaus ieškote. Galite rinktis įvairių spalvų ir atspalvių produktus. Jeigu norite suvienodinti ar patamsinti medieną, puikiai tiks rudos spalvos aliejus. Pilkas medienos aliejus suteiks paviršiui sendintą estetiką, o juoda spalva sukurs modernumo įspūdį. Mūsų asortimente taip pat yra ir skaidrus, bespalvis aliejus medienai, kuris padės išryškinti natūralų atspalvį ir jį atgaivins.

 • Darbus atlikite palankiu oru. Rekomenduojama aliejavimą atlikti esant 10 – 25 laipsnių temperatūrai, kai nėra agresyvių saulės spindulių: vėlyvą pavasarį, ankstyvą rudenį, vasaros rytais ar vakarais. Idealus oro drėgnis turėtų būti apie 50 proc. Aliejavimo neatlikite saulėkaitoje ar lyjant lietui.

 • Tinkamai paruoškite paviršių. Ruošiantis aliejavimui, rekomenduojama medinį paviršių nuplauti vandeniu ir specialiu plovikliu, nuvalyti ir nušlifuoti. Ant pagrindo negali būti vandens, purvo, dulkių likučių. Nušlifuotas paviršius bus lygesnis, tolygiai sugers aliejų ir įgaus gerą estetinį vaizdą.

 • Pasirūpinkite aplinkinių objektų apsauga. Aliejus medienai neturėtų patekti ant šalia esančių paviršių, baldų, augalų ir kitų objektų. Iš anksto pašalinkite juos arba uždenkite apsaugine plėvele.

 • Medžio aliejus ir dažniausios alyvavimo klaidos

  • Bene didžiausia, tačiau gana paplitusi, klaida – medžio alyva dengiami nepilnai išdžiūvę arba puvinio, pelėsio pažeisti paviršiai. Medienos drėgnumas neturėtų viršyti 18 proc.: priešingu atveju darbai bus atlikti nekokybiškai.

  • Ne mažiau svarbus, aspektas – oro sąlygos. Griežtai nepatariama alyvuoti paviršių veikiant tiesioginiams saulės spinduliams, lyjant lietui, pučiant stipriam vėjui, vyraujant dideliam drėgnumui, bei esant žemai temperatūrai. Todėl palankiausias paros laikas alyvavimui yra rytinė paros dalis, kuomet dar saulė nėra aktyvi. Oro ir paviršiaus temperatūra darbo metu turėtų būti tarp 10 °C ir 25 °C šilumos.

  • Galiausiai, dar viena paplitusi klaida – naudojamas per didelis alyvos kiekis. Tepant medienos alyvą ant paviršių nebūtina ją stipriai įtrinti: alyvą kempinėle ar teptuku reikia užtepti taip, kad pati mediena galėtų jos priimti tiek, kiek leidžia jos poros. Likusį perteklių nugriebkite ar perkelkite ant kito alyvuojamo paviršiaus.

  Tai bendro pobūdžio galimos klaidos ir patarimai kaip jų išvengti, tačiau naudojant konkrečius produktu būtina vadovautis gamintojo pateiktomis rekomendacijomis.

  UAB „Spalvų sala“ užtikrina itin platų pasirinkimą. Jūsų laukia aukštos kokybės alyva ir medžio aliejus terasoms, fasadams bei kitiems lauko paviršiams. Siūlome tik itin gerą reputaciją turinčių gamintojų produktus, todėl galite būti užtikrinti dėl nepriekaištingos kokybės ir estetikos!

  DUK

  Atsakome į mūsų pirkėjams aktualius klausimus apie aliejų medienai.

  Kiek kainuoja aliejus terasoms?

  Siūlome kokybišką, ilgaamžį aliejų medienai įvairiomis kainomis, nuo 5,91 iki 119,49 eur. Galutinė produkto kaina priklauso nuo jo kiekio.

  Ar medžio aliejus yra saugi ir ekologiška medžiaga?

  Siūlome natūralius medienos aliejus, kurie pasižymi ypač saugia sudėtimi, tinka naudojimui viduje ir lauke. Jeigu pageidaujate itin natūralaus produkto, verta išbandyti linų sėmenų aliejų, kuri apsaugo ir išryškina natūralią medinio paviršiaus tekstūrą, padidina atsparumą UV spinduliams ir kitiems blukimą skatinantiems veiksniams.

  Kokios spalvos aliejų turite?

  Galime pasiūlyti skirtingų spalvų ir atspalvių produktus. Turime skaidrų aliejų, taip pat raudonos, rudos, juodos, pilkos ir kitų spalvų aliejus, kurie puikiai tiks Jūsų terasai ar kitiems paviršiams.

  Ar aliejavimo darbus galima atlikti vasarą?

  Optimali temperatūra aliejavimo metu yra iki 25 laipsnių šilumos, taigi, darbus galima atlikti ir vasaros metu. Svarbiausia išvengti agresyvaus UV spindulių poveikio, aliejuoti anksti ryte arba vėlai vakare.

  Kaip dažnai reikės naudoti medienos aliejų?

  Priklausomai nuo paviršiaus tipo (eksploatavimo sąlygų), medienos ir pasirinkto aliejaus, pakartotinai aliejuoti gali tekti kas 1 – 3 metus.