Tapetų klijai

UAB „Spalvų sala“ klijai tapetams pasižymi puikiu sukibimu ir yra pritaikyti flizelino pagrindo, stiklo audinio, viniliniams, natūralaus pluošto ir kitiems tapetams.

Rūšiuoti pagal

Rodyti

Kaina

Gamintojas

Panaudojimas

Pakuotė

Išvalyti
Klijai tapetams EXTRA, 205g
Klijai tapetams EXTRA, 205g
1,95 €
Palyginti produktus ()

Kokiomis savybėmis turi pasižymėti kokybiški tapetų klijai?

Siekiant gerų rezultatų, labai svarbu yra pasirinkti tinkamus klijus. Įvertinkite visus tapetų klijavimo aspektus: ant kokio pagrindo bus klijuojami tapetai, koks yra tapetų tipas ir svoris. Taip pat svarbu atsižvelgti ir į patalpos temperatūrą ar kitas sąlygas. Tiesa, nepriklausomai nuo klijų tipo, kokybiški klijai tapetams yra:

 • Labai stiprūs, gerai sukimbantys;
 • Tinkamai drėkinantys;
 • Atsparūs šarmams bei drėgmei;
 • Greitai tirpstantys;
 • Skaidrūs, permatomi (po išdžiūvimo);
 • Atsparūs šarmams bei drėgmei;
 • Esant poreikiui, lengvai koreguojami;
 • Turintys priedų prieš pelėsinį.

Vinilinių tapetų klijai. Dažniausiai šie tapetai yra sunkesni už popierinius, todėl rekomenduojama rinktis klijus, kurie geriau sukimba ir yra didesnio klijavimo stiprio. Pavyzdžiui – Metylan „Special“ ar „Vinyl“. Šie klijai labai universalūs. Jie tinka ir struktūriniams, reljefiniams, šilko ir kitiems spec. tapetams. Taip pat puikiai klijuoja ir paprastus popierinius tapetus.

Popierinių tapetų klijai. Tai mažesnio svorio, lygūs tapetai, kuriems UAB „Spalvų sala“ specialistai rekomenduoja rinktis kokybiškus Metylan „Normal“ arba „Universal“ klijus. Jie tinka ne tik lygiems popieriniams, bet ir struktūriniams, raukšlėtiems, dvigubiems, storiems tapetams klijuoti. Ant sienos pritvirtintas tapetų juostas galima lengvai koreguoti, nelieka jokių matomų dėmių.

Flizelinių tapetų klijai. Jiems verta rinktis klijus Metylan „Direct control“, kurių sudėtyje yra jų tepimą lengvinantis sintetinio vaško priedas. Tai leidžia klijams greitai neišdžiūti ir užtikrina didelį galutinį stiprį bei atsparumą drėgmei. Rausvos spalvos priedas darbo metu leidžia matyti kur užtepti klijai, o po 5 min. tampa skaidrūs. Tai vieni iš kokybiškiausių klijų tapetams ir leidžiantys darbą atlikti greitai.

Stiklo audinio tapetų klijai. Šiems, kaip ir natūralaus pagrindo tapetams, verta rinktis polivinilo acetato sudėties klijus Metylan „Ready & Roll“. Itin gerai kimbantys, paruošti naudojimui, tepami voleliu tiesiog ant sienos

Akivaizdu: Metylan prekės ženklo klijai užtikrina veiksmingą sukibimą su visomis tapetų rūšimis: popieriniais, viniliniais, flizeliniais, stiklo audinio, PVC, medžio ir struktūriniais tapetais.

Klijai tapetams ir jų naudojimas: tik 6 žingsniai

Metilo celiuliozės pagrindu pagamintų Metylan klijų paruošimas yra labai nesudėtingas ir greitas. Šie klijai yra labai tirpūs, o užmaišytus klijus galima laikyti net 2 savaites.

Klijavimo procesas nesudėtingas. Kai siena, klijai ir darbo priemonės yra paruoštos, galima pradėti dirbti. Pateikiame 6 paprastus žingsnius, kurių dėka pasieksite puikių rezultatų:

 1. Kiekio apskaičiavimas. Atidžiai išmatuokite patalpą, kurią norite tapetuoti, nuo grindų iki viršutinio sienų krašto. Pagal tai numatysite, kiek tapetų juostų Jums prireiks. Išpjautos juostos turi būti maždaug 5–10 cm ilgesnės, kad būtų galima pakoreguoti netikslumus. Jeigu tapetai raštuoti, būtina tapetus klijuoti taip, kad raštas sutaptų.

 2. Padengimas klijais. Klijus tepkite tolygiai šepečiu ar teptuku išilgai juostos vidurio. Vėliau tepkite link juostos kraštų, kad klijai padengtų visą juostą. Nepamirškite klijų ištepti labai kruopščiai, ypatingą dėmesį skirkite tapetų kraštams.

 3. Klijų sugėrimas. Sulankstykite tapetą (2/3 – viršutinė dalis, 1/3 – apatinė dalis) ir palaukite 10-15 minučių, kol klijai susigers, o juostos sudrėks ir suminkštės. Klijais reikėtų sutepti viena po kitos 3-4 juostas.

 4. Patalpų matavimas. Pirmą tapetų juostą pradėkite klijuoti nuo kampo. Naudodami gulsčiuką nusibrėžkite liniją, nuo kurios bus pradedami klijuoti tapetai. Pagrindinę liniją nubrėžkite 2 cm atstumu ant šalia esančios sienos, nes tapetuoti baigsite būtent ant šios sienos. Jeigu tapetus klijuojate vieną ant kito, tapetuoti pradėkite nuo šviesos šaltinio (lango), kad šviesa nekristų ant sujungimo vietų ir nesudarytų šešėlių.

 5. Klijavimas. Pirmą tapetų juostą priklijuokite prie sienos tiksliai pažymėtoje vietoje. Klijuoti pradėkite nuo viršaus. Laikykite už juostos viršutinio krašto ir leiskite kitam kraštui laisvai nukristi žemyn. Tapetų kraštą reikia pridėti prie ant sienos pažymėtos linijos. Tapetų juostos viršutinis kraštas turi siekti iki tapetuojamo paviršiaus iš anksto pažymėto viršutinio krašto. Kiekviena sekanti klijuojama juosta voleliu turi būti prispaudžiama prie sienos. Būtina iš po priklijuotos tapetų juostos išspausti oro burbuliukus. Juostą prispauskite vertikaliais į išorę nukreiptais judesiais, kad tolygiai pasiskirstytų klijai, o tapetų juostos tvirtai prisiklijuotų prie sienos. Kruopščiai patikrinkite, ar teisingai sudėjote tapetų raštą, – nepalikite tarp jų tarpelių. Klijų likučius nedelsdami pašalinkite kempine. Tapetus pjaukite peiliu.

 6. Apdaila. Jeigu juostų kraštai nėra vienas šalia kito arba susibanguoja, išlyginkite juos tiesiog kampų ir sujungimo vietų išlyginimo voleliu (išskyrus reljefinius tapetus). Kad tapetai kuo greičiau išdžiūtų. Geriausia temperatūra tapetuojamoje patalpoje turi būti 18–20 °C. Venkite aukštos temperatūros ir skersvėjų.

Dėmesio! Tapetai flizelino pagrindu turi būti klijuojami iš karto ant klijais suteptos sienos. Kad klijai būtų padengiami kuo tolygiau, naudokite dažymui skirtą volelį. Dirbant su tapetų klijais, naudokite veido ir kūno apsaugos priemones ir laikykitės visų tapetų gamintojo nurodymų.