Plytelių tarpų glaistas

Plytelių tarpų glaistai – būtinas komponentas sudėjus plyteles. Kokybiškas siūlių glaistas suteikia dangai išbaigtą išvaizdą, padeda išvengti nešvarumų ir šiukšlių kaupimosi tarp plytelių. Taip pat ši priemonė teikia daugiau tvirtumo ir užtikrina dangos ilgaamžiškumą.

Rūšiuoti pagal

Rodyti

Kaina

Gamintojas

Spalva

Ypatybės

Pakuotė

Išvalyti
Palyginti produktus ()

Kokie plytelių tarpų glaistai ir mišiniai geriausi?

UAB „Spalvų sala“ specialistų teigimu, kokybiškas plytelių siūlių glaistas (šnekamojoje kalboje vadinamas plytelių fuga) turėtų būti neteplus ir ilgai išlikti švarus: tai labai svarbu saugant dangos estetinę išvaizdą. Praktika rodo, kad tai turėtų būti vienas svarbiausių kriterijų juos renkantis.

Rekomenduojama pirmenybę skirti ypač smulkios frakcijos glaistams, neįgeriantiems vandens (plytelių glaistas atsparus vandeniui ypač aktualus vonios kambariui). Renkantis plytelių glaistų mišinius taip pat pasidomėkite ar sudėtyje yra priemonės prieš pelėsį ir grybelį, plastifikatorius.

Visas šias savybes turi glaistas Ceresit „CE 40 Flex Premium fuga“ plytelėms. Šis produktas džiugina ne tik kokybe, bet ir plačiu pasirinkimų spektru: glaistą galima rinktis net iš 40 spalvų paletės. Tad spalvą prie turimų plytelių priderins kiekvienas.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į epoksidinius glaistus Ceresit „CE 89 Ultraepoxy Premium“ . Greta „CE40 Flex Premium Fuga“ išvardintų savybių šis glaistas yra itin atsparus dėvėjimuisi bei agresyviems chemikalams.

Kaip skirstomas plytelių siūlių glaistas?

  • Cementiniai glaistai. Dažniausiai naudojami siūlių glaistai, kurie tinka tiek visuomeninėms, tiek gyvenamosioms patalpoms. Šie glaistai puikiai tinka keramikos, akmens masės plytelių siūlėms užtaisyti. Patariame rinktis cementinį glaistą, kuris turėtų hidrofobinių savybių, t.y. atstumtų vandenį ir kitus nešvarumus. Taip pat labai svarbu, kad glaistas turėtų silicio potašą ar panašių priedų, kurie sukuria nepalankią aplinką pelėsio augimui. Visos šias savybes turi mūsų glaistas Ceresit „CE 40 Premium Flex fuga“.
  • Epoksidiniai glaistai (vad. epoksidinė fuga). Daugiau pramoninėse patalpose naudojami produktai, tačiau vis populiaresni tampa ir privačiuose namuose. Epoksidiniai glaistai pasižymi dideliu atsparumu valymo priemonėms, trinčiai bei UV spinduliams, todėl jų spalva išlieka nepakitus ilgesni laiko tarpą. Darbas su epoksidinias glaistais yra kiek sudėtingesnis, tačiau su mūsų asortimente esančiu epoksidiniu glaistu Ceresit „CE 89 Ultraepoxy“ visus suplanuotus darbus atliksite taip pat sklandžiai ir lengvai kaip ir su įprastu cementiniu glaistu.

Kaip atliekamas plytelių tarpų glaistymas?

Darbas su plytelių glaistu nėra sudėtingas, nes prie kiekvieno glaisto yra aprašymas. Jeigu glaistyti ruošiatės pirmą kartą, rekomenduojama peržiūrėti vaizdinę instrukciją, kurioje detaliai aptariama darbų eiga.

Plytelių siūlių glaistymas vyksta pagal šiuos žingsnius:

  1. Dangos valymas: išvalykite plytelių siūles iki pagrindo. Siūles pradėkite glaistyti tik plytelių klijams visiškai sukietėjus ir išdžiuvus. Nuvalytus plytelių kraštus suvilgykite drėgna kempinėle.
  2. Mišinio paruošimas: pagal nurodytą instrukciją į šaltą vandenį suberkite reikiamą glaisto mišinio kiekį ir maišykite masę, kol gausite tolygų mišinį be gumulėlių. Palaukite kelias minutes (arba kiek nurodo gamintojo instrukcija) ir masę dar kartą gerai išmaišykite.
  3. Paviršiaus padengimas glaistu: glaistykite siūles naudodami guminę mentelę arba glaistyklę, braukite įstrižais judesiais siūlei. Siūles pilnai užpildykite glaistu, nepalikite tuščių tarpų.
  4. Siūlių formavimas: kai siūlė taps švelniai matinė, galite pradėti formuoti siūles. Tai gali trukti įvairiai: nuo 5 iki 30 minučių. Trukmė priklauso nuo plytelių įgerties, siūlių tarp plytelių pločio ir gylio, aplinkos ir pagrindo temperatūros.

Svarbu: Prieš pradėdami glaistyti plyteles, įsitikinkite, ar priemonės nepalieka neišvalomų dėmių ant plytelių paviršiaus. Taip pat, ruošiant masę ar dirbant su glaistu, nenaudokite rūdijančių indų ar įrankių. Nevalykite siūlių sausa šluoste, kad išvengtumėte glaisto spalvos pakitimo, kuris atsiranda sausą glaistą įtrinant į šlapią.

Vaikščioti ant dangos galėsite praėjus maždaug 6 valandoms nuo glaisto užtepimo pabaigos.

Plytelių priežiūra panaudojus glaistą

Plytelių tarpų glaistų priežiūrą reikia atlikti reguliariai: praktika rodo, kad nešvarumai dažniausiai kaupiasi nelygiose ir įdubose vietose.

Tarpai lengvai nuvalomi pasitelkus specialias valymo priemones. Jeigu tarpams buvo naudojami cementiniai glaistai, siūles reikia valyti vandens ir ūkiško muilo pagalba. Tuo tarpu naudojant epoksidinius glaistus, nešvarumus lengvai pašalinsite agresyvesnio cheminio valiklio pagalba.

Esame užtikrinti: UAB „Spalvų sala“ glaistas plytelių siūlėms patenkins kiekvieno kliento poreikius. Siūlome Jums tik žinomų gamintojų produkciją, kurią palankiai vertina tūkstančiai profesionalų ir mėgėjų visoje Europoje. Įsitikinkite kokybe patys – kreipkitės ir mūsų profesionalai parinks produktą, kuris idealiai atitiks Jūsų pageidavimus: kad plytelių siūlių glaistymas būtų atliktas nepriekaištingai!