Plytelių klijavimo mišiniai

Kokybiški plytelių klijai turi užtikrinti ilgaamžius rezultatus, greitai džiūti ir leisti meistrui greitai ir kokybiškai atlikti užduotį. Pasirinkus tinkamus plytelių klijus, juos galėsite be vargo naudoti tiek lauke, tiek viduje, plonu ir storu sluoksniu, labai didelėms ar mažoms plytelėms.

UAB „Spalvų sala“ internetinėje parduotuvėje galite rasti ypač veiksmingus, mėgėjų ir profesionalų puikiai vertinamus plytelių klijus visiems poreikiams!

Rūšiuoti pagal

Rodyti

Kaina

Gamintojas

Spalva

Ypatybės

Pakuotė

Išvalyti
Palyginti produktus ()

Patarimai perkant plytelių klijus

Rinkdamiesi plytelių klijus atsižvelkite į tokius veiksnius kaip:

 • Plytelių tipas – tam tikri plytelių klijai geriausiai tinka akmens masės plytelėms, kiti – keraminėms ar stiklo plytelėms ir pan.
 • Pagrindo medžiaga – klijų sukibimas su pagrindu yra svarbus veiksnys plytelės patvarumui ir sandarumui, todėl renkantis klijų mišinį įsitikinkite, kad jie suderinami su pagrindu, ant kurio įrengsite plyteles.
 • Aplinkos sąlygos – klijų pasirinkimui įtakos turi aplinka, kurioje bus įrengiamos plytelės. Tai drėgmės lygis, temperatūra.
 • Paviršiaus elastingumas – pavyzdžiui, klijus tepant ant gipskartonio paviršiaus, reikės elastingesni plytelių klijų.
 • Gamintojas – prieš priimant galutinį sprendimą, atkreipkite dėmesį į prekės ženklą. Rekomenduojame rinktis meistrų vertinamus produktus, kurie užtikrina gerą sukibimą, yra atsparūs aplinkos poveikiui ir patikimai tarnauja bėgant laikui.

Ieškant geriausio varianto, verta paprašyti eksperto patarimo. Jeigu sunku pasirinkti produktą, Jus pakonsultuos patyrę UAB „Spalvų sala“ specialistai. Susisiekite!

Klijai lauko plytelėms: kokius rinktis?

Siekiant užtikrinto rezultato, rekomenduojami Ceresit plytelių klijai (pavyzdžiui, „Ceresit CM 17 Super Flexible“). Ceresit produktai pasižymi patvarumu, greitai džiūna ir gali būti naudojami įvairios paskirties patalpoms: nuosavose namuose, butuose ir dideliuose prekybos centruose. Tiek ant šildomų grindų, tiek lauko terasose. Žinoma, klijų pasirinkimas priklauso ne tik nuo gamintojų, bet ir naudojimo sąlygų:

 • Lauko plytelių klijai: dirbant lauke ir esant staigiems temperatūros pokyčiams su vandens poveikiu, geriausias sprendimas būtų naudoti klijus su esančiu papildomu mikroplaušo armavimu, pavyzdžiui, „Fibreforce“ (Jums gali patikti Ceresit elastingi plytelių klijai su „Fibreforce“ serija – CM12, CM17). Taip pat puikus pasirinkimas yra „CM 49 S2 Premium Flexible“ plytelių klijai lauko darbams, išsiskiriantys didžiausiu klijų elastingumu (S2 klasė). Elastingi klijai pasižymi galimybe deformuotis pagrindui išlaikant patikimai priklijuotą plytelę ne vienerius metus.
 • Plytelių klijai šildomoms grindims: šioms grindims būdingas temperatūrinis plėtimasis, kuris per ilgesnį laiką gali „atstumti“ plyteles nuo pagrindo. Dėl šios priežasties reikalingi elastiniai plytelių klijai, kurie gali būti naudojami šildymui karštu vandeniu ar elektriniu kilimėliu (tokiu atveju, pats kilimėlis įklijuojamas su klijais). Jums gali patikti Ceresit „CM 17 Low Dust“, kurie ne tik pasižymi dideliu elastingumu, tačiau ir nedulka.

Plytelių klijų naudojimas

Jeigu su plytelių klijais dirbate retai, verta atkreipti dėmesį į darbų eigą:

 1. Pagrindo paruošimas: pagrindas turi būti tvirtas ir stabilus, be sukibimui trukdančių medžiagų: riebalų, bitumo, dulkių ir kitų teršalų. Pašalinkite esamus nešvarumus ir nesukibusius sluoksnius. Jeigu plyteles klosite ant vandenį įgeriančių pagrindų arba akytojo betono, nugruntuokite gruntu (pavyzdžiui, „Ceresit CT 17 Profi“). Anhidritinius bei gipsinius pagrindus bei tvirtas ir gerai sukibusias dažų dangas reikia nušlifuoti švitriniu popieriumi, nuvalyti dulkes ir taip pat nugruntuoti „Ceresit CT 17 Profi“. Tuo tarpu, jeigu ruošiamos drožlių ir OSB plokštės, jas svarbu nušlifuoti ir nugruntuoti „Ceresit CN 94 Concentrate“ arba „Ceresit CT 19 Super Contact“. Iki 20 mm pagrindo nelygumus galima išlyginti klijuojant plyteles tais pačiais plytelų klijais. Esant didesniems nelygumams, naudokite Ceresit grindų ir sienų remonto medžiagas.
 2. Masės paruošimas: į pamatuotą švaraus, vėsaus vandens kiekį suberkite plytelių klijus. Juos maišykite specialiu gręžtuvu su maišikliu tol, kol bus gauta vienalytė masė be grumstų. Palaukite apie 5 minutes ir dar kartą išmaišykite. Jei reikia, įpilkite šiek tiek vandens ir dar kartą išmaišykite.
 3. Paviršiaus padengimas klijais: plytelių klijus tepkite ant pagrindo, naudojant profesionalius darbo įrankius: atitinkamo dantukų dydžio glaistyklę (didesnio storio atveju reikia naudoti spec. mentelę). Jei plytelės bus veikiamos drėgmės ir šalčio ir jei mišinio storis po plytelėmis bus didesnis kaip 5 mm, ant klijuojamo plytelių paviršiaus papildomai užtepkite dar vieną ploną mišinio sluoksnį.
 4. ol, kol bus gauta vienalytė masė be grumstų. Palaukite apie 5 minutes ir dar kartą išmaišykite. Jei reikia, įpilkite šiek tiek vandens ir dar kartą išmaišykite.
 5. Plytelių klojimas: klokite jas ant mišiniu padengto paviršiaus ir atsargiai, tačiau tvirtai prispauskite, kai mišinys dar limpa prie rankų (jeigu naudojate Ceresit, nepamirškite, kad tai – greitai stingstantys plytelių klijai, todėl nedelskite). Klojant, tarp plytelių būtina palikti tarpelius, kurių plotis priklauso nuo plytelių dydžio ir eksploatavimo sąlygų.
 6. Tarpų užglaistymas: tai darykite ne anksčiau kaip praėjus 48 valandoms. Glaistymui verta rinktis CE grupės Ceresit produktus. Nuglaisčius, šviežius mišinio likučius nuplaukite vandeniu, o sukietėjusius – pašalinkite mechaniškai.
 7. Plyšių pildymas silikonu: siekiant geriausio rezultato, įvairius deformacinius plyšius tarp plytelių, siūles sienų kampuose, sienų ir pagrindo sandūros vietose bei prie sanitarinių įrenginių būtina užpildyti kokybišku silikonu (pavyzdžiui, „Ceresit CS 25 TrioProtect“, „Kiilto Kestolsil“).

Svarbu: prieš klijavimą plytelių nemirkykite vandenyje!

Ekspertų patarimai, kurie padės išvengti klaidų dirbant su plytelių klijais

 • Darbo sąlygos: klijus naudokite ir plyteles klokite sausoje aplinkoje, kai oro ir pagrindo temperatūra yra nuo +5° iki +25 °C. Jeigu dirbsite kitomis sąlygomis, nepamirškite, kad klijai kietės greičiau arba lėčiau, galutinis rezultatas gali nukentėti.
 • Klijų naudojimas lauke: klijuojant lauke, turi būti suformuoti nuolydžiai vandens nuvedimui nuo plytelių. Siūlių tarpai turi būti didesni negu klijuojant viduje (jeigu naudojamos klinkerio plytelės, tarpai ne mažesni nei 6 mm).
 • Svarbu laikytis saugumo instrukcijų: plytelių klijų mišinyje yra cemento, kurį sumaišius su vandeniu įvyksta šarminė reakcija, todėl dirbant naudokite apsaugas odai ir akims. Jeigu mišinys patenka į akis, nedelsiant praplaukite jas vandeniu ir kreipkitės į gydytoją.

UAB „Spalvų sala“ parduotuvėje Jūsų laukia aukščiausios kokybės klijai lauko ir vidaus naudojimui, kurių dėka visus projektus atliksite dar greičiau, lengviau ir efektyviau!

 

DUK

UAB „Spalvų sala“ komanda dalinasi atsakymais į pirkėjams rūpimus klausimus apie plytelių klijavimo mišinius.

1. Ar plytelių klijavimo mišiniai nėra toksiški?

Siūlome kokybiškus mišinius lauko ir vidaus naudojimui, kurių sudėtyje nėra žmogaus ar gyvūnų sveikatai kenksmingų priedų, LOJ (lakiųjų organinių junginių). Žinoma, naudojant produktą būtina laikytis gamintojo rekomendacijų.

2. Ar galiu naudoti tą patį klijavimo mišinį visų tipų plytelėms klijuoti?

Dažniausiai taip, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad akmens masės, tokioms kaip marmuro plytelėms naudojami specialūs plytelių klijai. Todėl prieš perkant plytelių klijus verta pasitarti su mūsų konsultantais.

3. Kaip paruošti paviršių prieš klijų naudojimą?

Siekiant užtikrinti tvirtą klijų sukibimą, būtina tinkamai paruošti paviršių. Prieš tepant klijus, pagrindą nuvalykite, nugruntuokite ir išlyginkite. Paviršius turi būti sausas, be dulkių, riebalų dėmių ir kitų nešvarumų.

4. Kiek laiko džiūsta plytelių klijai?

Klijų mišinio kietėjimo laikas skiriasi. Jį lemia klijų tipas, pagrindas, plytelių dydis, aplinkos sąlygos (drėgmė, temperatūra). Plytelių klijams visiškai išdžiūti vidutiniškai prireikia nuo 24 iki 72 valandų.

5. Ar plytelių klijus saugu naudoti lauke?

Taip, tačiau atkreipkite dėmesį, kad ne visi klijavimo mišiniai geba atlaikyti lauko išbandymus.

Pas mus rasite klijų, specialiai sukurtų naudoti lauke. Išskirtinė jų savybė – papildomas mikroplaušo armavimas, kuris pagerina sukibimą ir suteikia klijams daugiau patvarumo. Išdžiūvę, šie klijai tampa atsparūs drėgmei, temperatūros svyravimams ir kitiems atmosferos veiksniams. Kita svarbi savybė yra plytelių klijų elastingumas: lauke naudojamos didesnį elastingumą turintys produktai.

6. Ar galima plytelių klijus naudoti šildomoms grindims?

Taip, turime klijavimo mišinių, kurie gali būti naudojami turint šildomas grindis. Tai elastiniai klijai, kurie nebijo karščio poveikio, idealiai sukimba su plytelėmis ir pagrindu.