Dekoratyviniai tinkai

Tinkas – vienas svarbiausių interjero ir eksterjero apdailos elementų. Užtikriname aukštos kokybės dekoratyvinio tinko gaminius tiek lauko, tiek vidaus darbams.

Rūšiuoti pagal

Rodyti

Kaina

Gamintojas

Spalva

Panaudojimas

Pakuotė

Išvalyti

UAB „Spalvų sala“ siūlomi tinkai ir jų savybės:

Struktūrinis tinkas

Struktūrinis tinkas yra bendrinis dekoratyvinių tinkų, turinčių frakciją, pavadinimas, kuris apima eilę skirtingų gaminių. Platus tekstūrų pasirinkimas, universalus pritaikomumas ir kokybė – dėl šių priežasčių struktūrinis tinkas yra mėgstamas ir vertinamas.

Silikoninis tinkas

Tai silikono dervų pagrindu sukurtas tinkas, kuriame silikono derva yra rišiklis ir tinko pagrindas. Kuo šios dervos sudėtyje daugiau, tuo tinko savybės (tokios, kaip nešvarumų įgėrimas, vandens atstūmimas, spalvos stabilumas) yra geresnės. Dėl puikių eksploatacinių savybių ir plačios spalvų gamos, silikoninis tinkas yra populiariausias šių dienų pasirinkimas vidaus ir lauko apdailai (lauko sienų dekoras, pamatų tinkavimas ir pan.).

Akrilinis tinkas

Akrilinis dekoratyvinis tinkas yra standartinis, praeityje labai populiarus, dažniausiai naudotas tinkas. Šiandien tai – gana ekonominis dekoratyvinių tinkų variantas, tinkamas naudoti dėl plataus spalvų gamos pasirinkimo ir lengvo pritaikomumo.

Mozaikinis tinkas

Tai silikoninių arba akrilinių dervų pagrindu gaminamas tinkas. Dėl didelio atsparumo vandeniui ir mechaniniam poveikiui, šis tinkas naudojamas labiausiai apkrautoms vietoms tokioms kaip pamatai, laiptinės, koridoriai. Renkantis šio tipo tinką, reikia įvertinti, kad jis turi gana ribotas spalvinimo galimybes (galimi tik gamintojo siūlomi spalvynai). Taip pat toks tinkas nepraleidžia vandens garų, todėl nerekomenduojamas gyvenamų patalpų sienoms viduje ir išorėje. Galiausiai, verta atkreipti dėmesį į kainos aspektą – dėl specifinės savo sudėties, mozaikinis tinkas nėra pigus.

Purškiamas dekoratyvinis tinkas

Dauguma gaminamų dekoratyvinių tinkų yra purškiami. Purškimas yra tik tinko užnešimo būdas, todėl purškimui naudojami praktiškai visų tipų tinkai. Naudojant šią techniką, galima efektyviai sumažinti tinko sąnaudas. Tiesa, būtina atkreipti dėmesį, kad tuo atveju ypač svarbus grunto spalvos parinkimas, priešingu atveju galimas spalvos netolygumas.

Dekoratyvinis tinkas fasadui

Fasado dekoratyvinis tinkas yra viena paklausiausių prekių. Jeigu svarstote apie šios reprezentacinės būsto dalies atnaujinimą, kokybiškas fasado dekoras bus užtikrintas tik dėmesingai atsižvelgus į Jūsų būstą supančią aplinką ir jos užterštumą.

Jeigu šalia yra miškas, parkas, sodas ar judresnė gatvė (pavyzdžiui, namas stovi miesto centre ar netoli intensyvios automagistralės), tinkas fasadui turėtų būti parinktas itin dėmesingai. Rekomenduojame aukštos kokybės silikoninius – elastomerinius tinkus (pavyzdžiui, pirkėjų mėgstamą Ceresit CT76).

Silikoninis dekoratyvinis tinkas lengvai nusiplaus lietui lyjant, bei ilgai išlaikys stabilias spalvas. Tokio tipo tinko gaminiai yra atsparesni laiko poveikiui, senėjimui ir puikiai tinka naudoti net užterštose teritorijose. Šie produktai nebijo deformacijos ir kenksmingo UV spindulių poveikio: galite būti ramūs, kad Jūsų fasado dekoras ilgus metus išliks nepakitęs!

Dekoratyvinis tinkas pamatams

Tinkas pamatams yra dar viena svarbi kategorija. Pamatai – labiausiai apkrauta pastato dalis. Juos nuolat veikia aplinkos veiksniai, krituliai (lietaus, sniego vanduo), teršalai, patenkantys nuo grindinio. Jeigu pamatas aukštesnis, jam gresia dažni įvairūs mechaniniai pažeidimai: neretai juos apkrauname paremdami dviratį, sodo įrankius, techniką ar panašiai.

Dėl šių priežasčių pamatams reikalingas itin patvarus ir atsparus tinkas. UAB „Spalvų sala“ specialistai siūlo rinktis mozaikinius tinkus (pavyzdžiui, Ceresit CT77, Baumaster ar pan.). Kaip minėta, mozaikiniai tinkai pasižymi ypatingu mechaniniu atsparumu, yra nepralaidūs vandeniui, todėl galite būti užtikrinti, kad ilgai išlaikys estetinį vaizdą ir tinkamai apsaugos pamatą nuo ardančio išorės poveikio.

Dekoratyvinis tinkas vidaus darbams

Vidaus darbai – ne mažiau aktuali dekoratyvinio tinko panaudojimo sritis. Tinkas naudojamas sienų, lubų dekorui. Specialistų teigimu, čia galioja kelios taisyklės.

Pirmiausia, reikėtų atminti, kad vidaus dekoratyvinis tinkas vertinamas iš arti: žiūrima iš gana nedidelio atstumo, todėl rekomenduojama naudoti mažos frakcijos tinkus (1 mm ar 1,5 mm). Frakcija daro įtaką tekstūrai ir galutiniam rezultatui.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tinko savybes. Geras tinkas vidaus darbams bus laidus vandens garams, lengvai sukibs su pagrindu ir žinoma, bus visiškai saugus tiek žmonėms, tiek augintiniams, todėl prieš perkant verta pasidomėti ir tinko sudėtimi.

Vidaus darbams tinkami praktiškai visų tipų tinkas (mineralinis, polimerinis, tonuojamas, silikoninis tinkas ir kiti). Šie tinkai leidžia dirbti ekonomiškiau: išsiskiria mažesnėmis sąnaudomis, gali padengti didesnį plotą ir mažina statybų biudžetą.

Ypač ekonomiškas pasirinkimas – naudoti mineralinius tinkus (pavyzdžiui, Ceresit CT137 ar Ceresit CT35). Atsižvelkite į tai, kad pasirinkus šio tipo tinką, reikės išlaukti nustatytą laiką ir po to juos nudažyti.

Jeigu ieškote greičio ir patogumo, rekomenduojama naudoti tonuojamus, akrilinius (Ceresit CT60) ar silikoninius (Ceresit CT74 bei Ceresit CT174) tinkus. Tai išties patogus variantas, nes šio tipo tinko gaminių neteks papildomai dažyti.

O štai labai apkrautoms, intensyviai eksploatuojamoms viešo naudojimo vidaus patalpoms (pavyzdžiui, laiptinėms, koridoriams, holams, fojė erdvei ir panašiai) puikus variantas – mozaikinis dekoratyvinis tinkas (pavyzdžiui Ceresit CT77, Baumaster ir kt.). Tokio tipo tinko gaminiai yra atsparesni trinčiai ir mechaniniams pažeidimams, jų nereikia papildomai dažyti, nes yra spalvinti (spalvą galite išsirinkti iš plataus gamintojo katalogo).

Kaip reikėtų pasiruošti tinkavimo darbams?

Tiek vidaus darbai, tiek lauko sienų dekoras ar pamatų tinkavimas reikalauja atidaus pasiruošimo. UAB „Spalvų Sala“ specialistai sutiko pasidalinti patarimais atliekant darbus viduje ir lauke.

Tinkavimas vidaus patalpose

Tinkas vidaus darbams pasidengs lengvai ir kokybiškai atlikus šiuos žingsnius:

 • Tiksliai išsimatuokite paviršiaus plotą ir pasiskaičiuokite Jums reikalingą grunto ir tinko kiekį. Netinkamas apskaičiavimas gali lemti prastus rezultatus, todėl verta paprašyti profesionalių meistrų pagalbos.
 • Išsirinkite tinko rūšį, norimą spalvą ir frakciją (kaip minėta, vidaus darbams rekomenduojama rinktis mažesnės frakcijos tinką).
 • Kruopščiai išsilyginkite paviršių, kurį dengsite tinku, kad neliktų jokių nelygumų.
 • Apsiklijuokite langus, duris ir kitus saugomus paviršius.
 • Užtikrinkite optimalų patalpos vėdinimą ir darbus atliekančių meistrų ar kitų asmenų saugumą.

Tinkavimas lauke

Dekoratyvinis tinkas lauko darbams pasidengs lengvai ir kokybiškai atlikus šiuos žingsnius:

 • Tiksliai išsimatuokite paviršiaus plotą ir pasiskaičiuokite Jums reikalingą grunto ir tinko kiekį. Nuo to tiesiogiai priklauso, kaip atrodys Jūsų lauko sienų dekoras.
 • Išsirinkite pageidaujamą rūšį, norimą spalvą ir frakciją.
 • Pasiruoškite apsaugas nuo lietaus ir tiesioginės saulės spindulių (tai gali būti stogelis, specialus tinklas ir panašiai).
 • Kruopščiai išsilyginkite paviršių, kurį dengsite tinku, kad neliktų jokių nelygumų.
 • Apsiklijuokite langus, duris ir kitus saugomus paviršius.
 • Jeigu bus naudojamas purškiamas tinkas, papildomai apsaugokite aplinkinius daiktus ir paviršius nuo galimo atsitiktinio nudažymo (pavyzdžiui, automobilius, gretimus pastatus, grindinį ir panašiai).

Klaidos tinkavimo metu

Patyrę UAB „Spalvų sala“ specialistai įvardina dažniausias klaidas ir paaiškina, kaip jų išvengti.

Labai dažnai lauko ir vidaus darbų metu daromos šios klaidos:

 • Netinkamai paruoštas paviršius tinkavimui

Pasiruošimo procesas yra labai svarbi darbų dalis, nuo kurios priklauso fasado dekoras ir vidaus paviršių estetika. Pagrindas turi būti vienalytis, lygus, nugruntuotas. Tik ant tokio pagrindo užteptas tinkas suteiks gerą rezultatą.

 • Tinkamai neįvertinamos pagrindo ir aplinkos sąlygos.

Pradedant bet kokius apdailos darbus (žinoma, tai aktualiausia lauko darbams), svarbu įvertinti temperatūrą ir kitas sąlygas. Specialistai atkreipia dėmesį, kad negalima dirbti esant temperatūrai < +5°C ar > +25°C, taip pat lyjant ar smarkiai kaitinant saulei – UV spinduliai taip pat neigiamai paveiks galutinį rezultatą.

Tiesa, nėra padėties be išeities. Esant žiemos laikotarpiui (kai aplinkos temperatūra arti +0°C ir mažas vandens išgarinimas), rekomenduojama į gruntą tinką ar fasadinius dažus dėti specialius prieššaltinius priedus (tam puikiai tiks Ceresit CT240). Šie priedai vos per keletą valandų padeda išgarinti perteklinį vandens kiekį ir taip apsaugo nuo ardančio užšalimo poveikio. Tokiu būdu galima sėkmingai užbaigti anksčiau pradėtus tinkavimo projektus.

 • Tinkavimas atliekamas ant neišdžiūvusių pagrindo sluoksnių.

Tai dar viena šiurkšti klaida, kuri beveik visais atvejais baigiasi broku ir darbus tenka kartoti iš naujo. Negalima dėti tinko, kol pilnai neišdžiūvę pagrindo sluoksniai (pvz., fasado apšiltinimo sluoksniai). Nuo to priklauso, kaip ilgalaikėje perspektyvoje atrodys atliktas dekoras lauko sienoms, vidaus apdailai ir kitiems paviršiams, todėl neskubėkite, laikykitės gamintojo instrukcijos nurodymų ir investuokite į kokybę.

 • Purškiamas dekoratyvinis tinkas pakenkia gretimiems paviršiams.

Planuojant naudoti purškiamą tinką, būtina patikimai uždengti aplink esančius paviršius. Taip pat atidžiai parinkite grunto spalvą, kuri atitinka tinko spalvą.

 • Siekiant sutaupyti ar netinkamai apskaičiavus, neįsigyjama užtektinai tinko.

Atliekant darbus labai svarbu turėti pakankamą tinko kiekį, nes užbaigti ties puse sienos ar lubų griežtai negalima – tokiu atveju vėliau pratęsus darbus, matysis sujungimas. Taip pat esant ryškioms tinko spalvoms ir didesniems plotams, svarbu turėti didesnę talpą keletui kibirų susipilti, kad išvengtumėte bet kokių spalvinių netolygumų.

Aukštos kokybės tinko gaminiai skirtingiems poreikiams ir laimingi klientai – mūsų prioritetas. Jeigu ieškote ilgametės kokybės, rinkitės UAB „Spalvų sala“. Čia gausite išsamią konsultaciją, profesionalų patarimą ir aukšto lygio tinko gaminius vidaus ir lauko darbams. Modernios technologijos, pasaulinio lygio gamintojai ir dėmesys detalėms: kad Jūsų būsto dekoras būtų nepriekaištingas!

DUK

Kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras dekoratyvinis tinkas ir kaip jį pasirinkti? Atsakome į šiuos ir kitus dažnai pirkėjų užduodamus klausimus.

Kas yra dekoratyvinis tinkas?

Tai apdailos darbams naudojamas tinkas (dar žinomas kaip struktūrinis tinkas), kuris padeda lauko ir vidaus paviršiams suteikti norimą estetinį vaizdą: spalvą, tekstūrą.

Kokiems paviršiams galima naudoti dekoratyvinį tinką?

Kadangi šis tinkas turi daugybę rūšių (yra silikoninis, akrilinis, mozaikinis, purškiamas, struktūrinis tinkas), jį drąsiai galima pritaikyti įvairiems paviršiams: nuo lauko fasado iki vidaus patalpų.

Perkant tinką svarbu žinoti, ant kokio paviršiaus jį naudosite, o atliekant tinkavimą įsitikinti, kad pagrindas yra sausas ir švarus.

Į ką atsižvelgti renkantis dekoratyvinį tinką?

Planuojant įsigyti dekoratyvinį tinką, atsižvelkite į kelis svarbius aspektus:

 1. Naudojimo aplinka – siūlome skirtingą tinką vidaus bei lauko reikmėms, gyvenamosioms patalpoms, viešo naudojimo erdvėms ir pan.
 2. Paviršiaus tipas – atsižvelkite, ant kokio paviršiaus dengsite tinką: tai gali būti pastato fasadas, miegamojo kambario ar vonios kambario sienos ir pan. Pagal tai parinksite ne tik tinko tipą, bet ir spalvą.
 3. Gamintojas – perkant tinką, tikintis ilgaamžių rezultatų ir estetikos, atkreipkite dėmesį ir į gamintoją. Rekomenduojame rinktis gerą reputaciją turinčius prekės ženklus. UAB „Spalvų sala“ parduotuvėje rasite patikimą Ceresit bei Rilak produkciją. Tai ilgametę patirtį sukaupę gamintojai, kurie vartotojams siūlo aukščiausios kokybės tinką ir kitus apdailos, remonto, statybų darbams būtinus produktus.

Ar atliekant tinkavimo darbus lauke, galima tai daryti vasarą?

Temperatūra, drėgmės kiekis, saulės spindulių kiekis turi tiesioginę įtaką tinko sukibimui su pagrindu, pasiskirstymui ir rezultatų ilgalaikiškumui. Jeigu tinkuojate lauko paviršius, specialistai rekomenduoja tai daryti esant sausiems orams, kai temperatūra siekia tarp 10 – 20 laipsnių.

Patariama darbus atlikti tuomet, kai UV spinduliai nėra labai intensyvūs: vėlyvą pavasarį, ankstyvą rudenį. Dirbant vasarą tinkuoti galima anksti ryte arba vėlai vakare.

Ar dekoratyvinio tinko sudėtis tikrai saugi?

Tikrai taip. Mūsų asortimente Jūsų laukia daugybę testavimo procesų praėjęs, pirkėjų ir ekspertų įvertintas Ceresit tinkas apdailos darbams. Tai saugūs, patikimi produktai, kurie puikiai tiks net vaikų kambariui.

Gamintojas rūpinasi dekoratyvinio tinko sudėtimi: ji atitinka griežtus ES reikalavimus, produktuose nėra toksiškų, žmonių ar augintinių sveikatai pavojingų priemaišų, todėl Ceresit dekoratyvinį tinką naudoti yra 100 proc. saugu.

Ar galima dekoratyvinį tinką naudoti drėgnose patalpose?

Dekoratyvinis (struktūrinis) tinkas gali būti pritaikomas ir drėgnų patalpų, pavyzdžiui, vonios, baseino, apdailai.

Atliekant darbus drėgnoje aplinkoje, rekomenduojamas silikatinis tinkas, kuris yra atsparus pelėsiui, jis gerai kvėpuoja, puikiai atstumia vandenį, išsaugo stabilią spalvą ir kitas svarbias technines savybes.