Termovizija

Termovizijai atlikti naudojamas prietaisas – termovizorius, kuris suformuoja termogramas (nuotraukas), Iš kurių matomas šilumos pasiskirstymas paviršiuje.

Termovizinių nuotraukų dėka nustatomas brokas, kuris nėra matomas plika akimi. Matuojant pastatų infraraudonųjų spindulių intensyvumą, galima nustatyti juose susidariusius šalčio tiltus, pastatų šilumos izoliacijos, stogų būklę, durų ir langų įstatymo kokybę bei sandarumą. Taip pat aptinkamos ir drėgmės kaupimosi vietos, rasos taško zonos, elektros instaliacijos ir grindinio šildymo defektai bei nustatoma trūkusių vandentiekio vamzdžių vieta. Tyrimo metu nustatomi konkretūs konstrukcijų defektai ir vietos, kur reikalinga renovacija, siekiant gerinti šiluminės energijos naudojimą. Tyrimas gali būti atliekamas tiek iš pastato lauko pusės, tiek iš vidaus.

Termovizinis tyrimas atliekamas iš vidaus siekiant nustatyti šalčio tiltelius ir tuo pačiu galimus rasos taškus, o atliekant tyrimą iš išorės nustatomi termo izoliacijos trūkumai, bei vietos kuriose gaunasi daugiausia šiluminių nuostolių.

Termovizijos privalumai
  • Matoma vizualinė temperatūrų nuotrauka, kurioje gali būti palygintos atskiros jos dalys;
  • Naudojantis specialia programa, galima pamatuoti tikslią temperatūrą bet kurioje termogramos vietoje;
  • Defektus galima nustatyti iškart, t.y. net neužfiksavus termogramų;
  • Galima fiksuoti temperatūros pokyčius ar šilumos nuotėkį aplinkoje kur yra pavojinga arba sunkiai prieinama kitiems metodams;
  • Šis fiksavimo metodas nedaro jokios žalos matuojamo objekto paviršiui;
  • Šis metodas gali būti taikomas net ir tamsoje.

Ka mes siūlome?

Kvalifikuoti mūsų firmos specialistai atvyks į jūsų nurodytą objektą, padės atlikti vizualinį pastato įvertinimą, padarys bendras pastato bei konkrečių jo detalių termovizines nuotraukas (iki 10 nuotraukų vienam objektui). Po apžiūros, per 1 – 2 darbo dienas pateiks suformuotą ataskaitą (.pdf formate), kurioje bus pateiktos visos užfiksuotos termogramos su temperatūrų vertėmis ir kita naudinga informacija.

Kada rekomenduojama užsakyti termovizijos tyrimą?

  • Sprendžiate ar renovuoti visą pastatą, ar užteks tik tam tikrų defektų pašalinimo.
  • Perkate naują namą ar butą? Šiuo atveju matysite pastato būklę ir tai Jums padės priimti teisingą sprendimą.
  • Norite pamatyti savo pastato būklę ir galimus statybos defektus, dėl kurių galimi šilumos nuostoliai. Po tyrimo jūs žinosite ką būtent reikia taisyti jūsų pastate.
  • Norite patikrinti apšiltinimo darbų kokybę savo pastatui.

Kada galima atlikti termovizinį tyrimą?

Tyrimą tikslingiausia atlikti esant 15 0C ar didesniam skirtumui tarp vidinės ir išorinės temperatūros, t.y. šildymo sezono metu. Esant mažesniam temperatūrų skirtumui termogramose bus sunkiau įžvelgti esamus pastato defektus. Taip pat reikėtų vengti ekstremalių aplinkos oro sąlygų (lietaus, stipraus vėjo ar tiesioginių saulės spindulių), nes šie veiksniai keičia fotografuojamo paviršiaus temperatūrą, o tai mažina termogramos tikslumą.

Kur teikiame šią paslaugą?

Kol kas termoviziją atliekame Kaune, Šiauliuose bei šių miestų rajonuose. Pagal atskirą susitarimą galime atvykti ir į kitus Lietuvos rajonus.

Kiek tai kainuoja?

Dėl kainos ir laiko prašome skambinti žemiau nurodytais kontaktais:

Kauno mieste ir rajone:
Mob. tel.: 8 687 75163
 
Šiaulių mieste ir rajone:
Mob. tel.: 8 685 68922