Kiemo paruošimas vasarai: darbai, kuriuos būtina atlikti

2023-04-20, autorius Žydrūnas

 

Vis labiau šylant orams daugelis nekantrauja leisti laiką savo kieme – mėgautis grynu oru ir saulės spinduliais, žaisti su vaikais ar surengti grilio vakarėlį. Tačiau tam, kad vasarą galėtumėte visiškai atsipalaiduoti, svarbu skirti laiko paruošti šiltajam sezonui lauko baldus, veją bei kitas smulkmenas, apie kurias galbūt ne visada prisimenate. Dalijamės, kokie darbai svarbiausi, pasitinkant šiltąjį sezoną.

 

Sodo darbai

Pirmasis žingsnis ruošiant kiemą vasarai – pašalinti visas susikaupusias šiukšles: sausus lapus, nukritusias šakas, ar kitas atliekas. Taip kiemas iš karto įgaus gražesnį vaizdą. Patariama išnešti / išvežti nereikalingus daiktus, prietaisus, atsikratyti sulūžusių baldų ar vaikų žaislų.

Taip pat pavasarį patariama nugenėti medžius ir krūmus – tai suteiks jiems gražesnį ir sveikesnį vaizdą.  Norint, kad jūsų kiemą puoštų graži, žalia žolė, būtina tręšti ir aeruoti veją. Tinkamos trąšos aprūpina veją reikiamomis medžiagomis, o aeravimas padeda pagerinti vandens, maistinių medžiagų bei deguonies įsisavinimą ir paskatina žolės augimą antžeminėje dalyje.

Augalams itin svarbu gauti pakankamai vandens, todėl derėtų nepamiršti patikrinti laistymo sistemų veikimo – įsitikinti, ar visos purkštuvų galvutės veikia tinkamai, nėra užsikimšusios.

 

Terasos ir lauko baldų priežiūra

Nuosavas kiemas įprastai neatsiejamas nuo medienos detalių. Mediena yra natūrali, estetiškai patraukli medžiaga, tačiau tam, kad terasa, tvora, baldai ar kiti lauke naudojami medienos gaminiai tarnautų kuo ilgiau, būtina juos tinkamai apsaugoti.

Medienos išvaizdai labiausiai kenkia purvas, drėgmė, UV spinduliai ir įvairūs mikroorganizmai. Atnaujinant terasų dangą, prieš aliejavimą, reikėtų naudoti terasų ploviklį, kuris padės nuvalyti nešvarumus – užtepę priemonės, palikite ją 10–15 min. įsigerti, o tada nuplaukite terasą su aukšto slėgio įrenginiu arba tekančiu vandeniu ir šiurkščiu nailoniniu šepečiu.

 

Vėliau rekomenduojama naudoti natūralią medienos tekstūrą apsaugančias priemones – impregnantus ir laką, alyvą arba dažus. Kokybiški impregnantai sudėtyje turi priedus, apsaugančius medieną nuo kenkėjų, o dažyvės ar dažai – nuo gamtos veiksnių. 

 

Atkreipkite dėmesį, kad lauko baldai ar jų elementai dažnai yra pagaminti ne tik iš medienos, bet ir iš metalo. Pastarasis taip pat yra veikiamas aplinkos veiksnių, kurie sukelia koroziją – metalo irimo procesą. Siekiant to išvengti, derėtų pasirinkti tinkamas metalo apsaugos priemones. Rekomenduojame pasižvalgyti po  dažų „HAMMERITE“ asortimentą. Jie tinka tiek naujiems, tiek jau dažytiems metalo dirbiniams – tvoroms, garažo durims ar sodo vartams, laiptams, radiatoriams bei metaliniams dekoro elementams.

 

Darbai, kuriuos atidėliojame

Nors vejos, augalų, medienos bei metalo gaminių priežiūra yra tikrai reikšmingi darbai ruošiantis vasaros sezonui, reikėtų nepamiršti ir tokių, kurie neretai lieka antrame plane, nors yra tikrai ne mažiau svarbūs. Vienas tokių – pelėsio naikinimas.

 

Dažniausiai pelėsis linkęs veistis tose patalpose, kur drėgmės lygis viršija 60 %. Prie to prisideda prasta hidroizoliacija, termoizoliacija, tiesioginių saulės spindulių trūkumas, didelis santykinis oro drėgnumas bei nepakankamas oro judėjimas. Dėl minėtųjų priežasčių pelėsio itin pamėgta vieta – namo rūsys. Taip yra todėl, kad pavasarį dėl tirpstančio sniego ir lietaus, rūsiai neretai patvinsta, vanduo kaupiasi ir dėl nuolatinės drėgmės bei prastos ventiliacijos atsiranda idealios sąlygos augti pelėsiui.  Jį naikinti rekomenduojama specialiai tam sukurtomis fungicidinėmis priemonėmis (pvz. valikliu Vincents polyline Fungi, Ceresit CT99 ar pan.) Daugiau apie pelėsio žalą bei jo naikinimą skaitykite ČIA.

 

Kitas darbas, kuris kartais lieka antrame plane – fasado valymas. Jeigu šis yra pajuodavęs, tepaluotas ar ant jo prilipę sausų nešvarumų, rekomenduojama naudoti valiklį Ceresit CT98. Priemonė nuvalo ir pašalina riebalus net ir nuo labai nešvarių pastatų fasadų. Na, o jeigu susidūrėte su pelėsiu ar grybais, tada pirma reikėtų naudoti valiklį Ceresit CT99, skirtą naikinti pelėsinius grybelius bei dumblius, o paskui viską nuplauti su Ceresit CT98.

 

Nepalikite svarbių darbų paskutinei minutei, atlikite juos dabar ir mėgaukitės visais vasaros malonumais!

 

Straipsnio komentarai

Palikti komentarą